Malatya'da Atık Pil Ödül Toreni

Malatya'da Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) ve Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen Malatya Merkez Okullar Arası Atık Pil Yarışması’nda dereceye giren okullara ödülleri verildi.

Malatya'da Atık Pil Ödül Toreni Malatya Haber

Malatya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) ve Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen Malatya Merkez Okullar Arası Atık Pil Yarışması’nda dereceye giren okullara ödülleri verildi.

Malatyapark AVM’de düzenlenen ödül törenine Belediye Başkan Yardımcısı Alican Bozkurt, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, bazı daire müdürleri, şirket genel müdürleri ile okul idareci ve öğrencileri katıldı.

Yarışmada birinci olan Şentepe İlköğretim Okulu’nun ödülünü, okul müdürü Yaşar Yumrutepe’ye veren Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, “Malatya’da güzel bir çevre ve yaşanabilir bir şehir adına duyarlılık göstermemiz gerekiyor. Bu konuda Belediyemize destek vermeye devam edeceğiz. Şentepe İlköğretim Okulu’nu tebrik ediyorum” dedi.

İkincilik ödülünü Sütlüce İlköğretim Okulu Müdiresi Sonay İzciler’e takdim eden Başkan Yardımcısı Alican Bozkurt ise “Bu piller toplanmasıydı havayı ve suyu kirletecekti. Bu konudaki çalışmalarımız devam edecek. Çalışmalara katkı veren başta Milli Eğitim Müdürü’müz olmak üzere öğretmenleri ve öğrencileri kutluyorum. Çevre Müdürlüğümüz ekiplerini de tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Üçüncülük ödülünü ise MOTAŞ Genel Müdürü Hasan Alıcı, 19 Mayıs Fatih İlköğretim Okulu Müdürü Veysel Fırat’a verdi. Okul Müdürü Veysel Fırat, Malatya Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teşekkürlerini dile getirdi.

Yarışmada toplam 1 ton 28 kilogram atık pil toplandığı belirtilirken, birinciye masa tenisi takımı, ikinciye santraç takımı, üçüncüye de futbol, voleybol ve basketbol topları hediye edildi. Hediyeler için sembolik olarak çek verildi.

Yarışma birincisi olan Şentepe İlköğretim Okulu öğrencilerine, Tecde’de esnaflık yapan Ali Yiğit’in kırtasiye destekleriyle önemli ölçüde katkı sağladığı kaydedildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom