Okullara Beyaz Bayrak Ödülleri

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı işbirliğinde her yıl düzenlenen Beyaz Bayrak uygulaması kapsamında, Malatya’da Beyaz Bayrak almaya hak kazanan okullar açıklanarak ödülleri verildi.

Okullara Beyaz Bayrak Ödülleri Malatya Haber

Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü'nün organize ettiği Beyaz Bayrak ödül töreni, Hasan Hüseyin Kölük Anadolu ve Ticaret Lisesi'nde gerçekleştirildi. Törene İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, İl Sağlık Şube Müdürü Sema Avcı, İl Çevre Mühendisi Berrin Özaltun, Milli Eğitim Şube Müdürleri Üzeyir Ergüven ve Salih Aydın ile okul müdürleri ve öğrenciler katıldılar.

Toplam 18 okulun ödül aldığı törende konuşan Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, "Bildiğiniz gibi Bakanlığımız ile Sağlık Bakanlığı arasında 'Beyaz Bayrak İşbirliği Protokolü' imzalanmış, söz konusu protokol kapsamında belirlenen kriterlere göre denetlenen okullardan, denetim sonucunda 100 puan üzerinden 90 ve üzeri puan alan okullara, iki yıl için geçerli olan, okul sağlığını ve temizliğini simgeleyen ‘Sertifika’, ‘Beyaz Bayrak’ ve ‘Prinç Levha’ verilmektedir" dedi.

Törende, Beyaz Bayrak almaya hak kazanan ve ödülleri verilen okullar şunlar:
"Turgut Özal Anadolu Lisesi, TOKİ Kayısı Kent Lisesi, Beydağı Abdulkadir Eriş Anadolu Lisesi, Hacı Hasan Kavuk Mesleki Eğitim Merkezi, Malatya Lisesi, Özel Turgut Özal İlköğretim Okulu, Şehit Konuk İlköğretim Okulu, 91 Bin Dev Öğrenci İlköğretim Okulu, Hasan Varol 2 İlköğretim Okulu, Özel İdare İlköğretim Okulu, Zübeyde Hanım Anaokulu, Nihat Tecdelioğlu İlköğretim Okulu, Özel Doğa İlköğretim Okulu, Abdurrahman Serttaş İlköğretim Okulu, Doğanşehir Gövdeli İlköğretim Okulu, Nene Hatun İlköğretim Okulu ve Mustafa Necati Anaokulu" 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 162
Bu Ay : 8221
Toplam : 8221

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom