Tacikistan Heyetinden TSO'ya Ziyaret

Malatya’ya kayısı ve tarımsal yatırımlar için incelemelerde bulunmak üzere gelen Tacikistan heyeti, Ticaret ve sanayi Odası (TSO) Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç’u ziyaret etti.

Tacikistan Heyetinden TSO'ya Ziyaret Malatya Haber

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'nın finansmanını sağladığı, Frankfurt İşletme Fakültesi'nin yürüttüğü, Tacikistan Tarımsal Finansman Altyapı Projesi (TAFF) kapsamında Türkiye'ye düzenlenen çalışma kapsamında Malatya’ya gelen Tacikistanlı 8’i Ziraat Mühendisi olmak üzere 13 kişilik heyet, Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. A. Ali Koç, TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç’u ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Erkoç, Tacikistan’ın yeni bağımsızlığını kazanan genç ve 8 milyonluk nüfusu olan bir ülke olduğunu belirterek, “Kişi başı geliri bin dolar olan bir ülkemiz. Orada milli gelirin arttırılması için orada önemli çalışmaların yapılması gerekiyor. İhracatlarının büyük bir bölümü alüminyum oluşturuyor. Tacikistan’ın tarım alanında daha çok kuru meyveye yönelmesinin daha mantıklı ve daha iyi olacağı düşünüyoruz” dedi.

Erkoç, kayısı piyasası ve Malatya’daki ticari yapı hakkında bilgiler verdi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 822
Bu Ay : 6016
Toplam : 6016

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom