Şefkat Gülleri Kermesleri Başladı

Her yıl Esseyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı tarafından bir çok il ve ilçede düzenlenen kermeslerin ilki, Darende'de Tarihi Bedesten'de açıldı.

Şefkat Gülleri Kermesleri Başladı Malatya İlçe

Her yıl Esseyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı tarafından bir çok il ve ilçede düzenlenen kermeslerin ilki, Darende'de Tarihi Bedesten'de açıldı.

Kermes açılışına, Darende Kaymakamı Mehmet Aktaş, Belediye Başkanı İsa Özkan, Vakıf Mütevelli Heyeti Başkanı H. Hamidettin Ateş, kurum kuruluş amir ve personelleri ile vatandaşlar katıldı.
Esseyyid Osman Hulusi Efendi Vakfı Hanımlar Komisyonu olan 'Şefkat Gülleri' tarafından düzenlenecek kermesler, bu yıl 74 il ve ilçede yapılacak.

Kermes ile ilgili olarak yapılan açıklamada, "Vakfımız, ülke genelinde daha çok insana yardım elini uzatabilmek amacıyla bu yıl 74 il ve ilçe merkezinde kermes (hayır çarşısı) açılışı yapacak. Her canlıya hizmet felsefesi ile kurulan vakfımız, ülke genelinde bu yıl Adana, Amasya, Ankara, Antalya, Bartın, Bolu, Bursa, Düzce, Erzurum, Elazığ, G.Antep, Hatay, İstanbul, İzmir, K.Maraş, Karabük, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mersin, Niğde, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Sinop, Sivas, Tokat ve Zonguldak illeri başta olmak üzere, toplam 74 noktada vakfın hanımlar kolu olan Şefkat Gülleri tarafından kermes açılacak" denildi.

Açıklamada ayrıca, yıl içerisinde vakıf gönüllüsü bayanların el emeği göz nuru ile hazırladıkları eşyalar ve işadamlarının yaptıkları ayni bağışlarla yapılacak kermeslerden elde edilecek gelirle, ihtiyaç sahibi ve başarılı öğrencilere yükseköğrenim, ortaöğrenim ve barınma bursu verileceği, kimsesiz, dul ve yetimlerin yakacak, giyecek ve yiyecek ihtiyaçlarının karşılanacağı, sağlık kuruluşlarına tıbbi cihaz, tefrişat gibi konularda destek olunacağı, yaşlı, yatalak ve maddi imkanı olmayanlara sağlık taraması ve ilaç için maddi yardımla birlikte, sıcak yemek yardımında bulunacağı belirtildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 495
Bu Ay : 1230
Toplam : 1230

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom