Dünya Çevre Günü

Dünya Çevre Günü dolayısıyla Malatya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Malatya Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü işbirliğiyle çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Dünya Çevre Günü Malatya Haber

Dünya Çevre Günü kapsamında Mişmişpark’da bir program düzenlendi. Programa Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Çolak, Belediye Başkan Yardımcısı Alican Bozkurt, MOTAŞ Genel Müdürü Hasan Alıcı, Kültür A.Ş Genel Müdürü Murat Nalçacı, daire müdürleri, öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Etkinlik çerçevesinde Mişmişpark’da çeşitli kurum ve kuruluşlara ait çevreyle ilgili stant kuruldu. Malatya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü stantlarının yanı sıra Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile çok sayıda kurum ve kuruluş, kurdukları stantlarda çevre ile ilgili faaliyetleri hakkında gün boyu bilgilendirme yaptı.

Malatya Belediyesi Mehter Takımı’nın gösterisinin ardından başlayan programda konuşan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, şöyle konuştu: “İnsanlar tarafından; dağların, denizlerin, ovaların, göl ve şehirlerin kirletilmesi ile ilgili ciddi mücadeleler yapılması gerekiyor. Başta sanayi olmak üzere, teknoloji ve elektroniğin gelişmesiyle birlikte insanlığın hizmetine sunulan güzellikler, çevre konusu dikkate alınmadığı takdirde gelecek nesiller için büyük bir tehlike oluşturmaktadır.

Bizim insani görevimiz kendi çevremizden başlayarak çevremizi temiz tutabilmektir. Özellikle yaşadığımız çevreyi temiz tutmak zorundayız. Kirletenleri uyarmak gerekiyor. Bulunduğumuz, yaşadığımız her ortamı; apartmanımız, mahallemiz, caddemiz, park ve şehrimizi nasıl temiz tutabiliriz, nasıl çevreyle olan temizlik kampanyalarına katkı sağlayabiliriz diye gayret edersek, insani görevimizi yerine getirmiş oluruz.”

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut da çevre bilincinin önemine işaret edip öğrencilere şöyle seslendi: “Medeni ve uygar bir ülke olabilmemiz için şehirciliği çok önemsememiz gerekiyor. Sadece biz okullarımızda öğrenciler olarak Malatya nüfusunun yüzde 25’ini oluşturuyoruz. Kendi okullarımızda, çevremizde şehirciliğe, çevremize dikkat edersek, bunu kendimize bir davranış biçimi olarak geliştirirsek, inşallah yaşanabilir bir şehirde hep birlikte yaşayacağız.”

Etkinlik kapsamında Malatya Bisiklet Federasyonu’na bağlı profesyonel lisanslı 100 dolayında bisikletçinin katıldığı bir yarışma yapıldı. Bisiklet Yarışması ve Atık Pil Yarışması’nda dereceye girenler ödüllendirildi. Bu arada, program kapsamında planlanan İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Korosu konseri ile çeşitli gösteriler ise Malatya Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Cemal Aslan’ın vefatı dolayısıyla iptal edildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 776
Bu Ay : 5142
Toplam : 5142

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom