Haydi Meydana Programı Malatya'da

TRT Belgesel Televizyonu tarafından İnönü Kapalı Çarşı üzerinde çekimleri gerçekleşen ve canlı yayınlanan 'Haydi Meydana' adlı programa katılan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatyayı değerlendirdi.

Haydi Meydana Programı Malatya'da Türkiye-Dünya

TRT Belgesel Televizyonu tarafından İnönü Kapalı Çarşı üzerinde çekimleri gerçekleşen ve canlı yayınlanan 'Haydi Meydana' adlı programa katılan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya’nın bölgenin önemli şehirlerinden biri olduğunu söyledi.

2 Haziran Cumartesi günü saat 10.30-12.00 arası canlı yayınlanan ve yapımcılığını Erhan Taşdemir, yönetmenliğini Metin Aydın, sunuculuklarını Hakan Urganç ve Didem Tolunay’ın yaptığı, Belediye Sanat Merkezi’nde hazırlanan el emeği, göz nuru birbirinden güzel eserlerin sergilendiği programda, Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya ve belediye çalışmaları hakkında bilgiler aktardı.

Malatya’nın bölgenin önemli şehirlerinden biri olduğunu belirten Başkan Çakır, “Malatya her alanda hızla gelişen bir il. Malatya Türkiye’de sadece kayısı ile anılıyor ama son yıllarda özellikle sanayi bölgelerinin gelişmesi ve ekonomik olarak kentin büyümesi, sağlık sektörü alanında hızla gelişerek bölgenin önemli bir sağlık merkezi konumuna gelmiştir.

Malatya büyük şehir olma yolunda ilerliyor. İnşallah Malatya büyük şehir statüsünü de kazanacak. Malatya planlı büyüyen ve gelişen önemli bir şehir. Malatya’nın özelliği bölge illerinden göç alan bir şehir, doğudan önemli oranda göç alıyor. Şehrin bu gelişmişliği, ekonominin ve sanayinin büyümesi göç alması sosyal ve kültürel faaliyetlerin önemini bir o kadar önemli hale getiriyor”Dedi.

Çakır: Sosyal ve Kültürel faaliyetlere önem veriyoruz…

Başkan Çakır,” Biz belediye olarak şehrin gelişmesi adına, alt yapının yenilenmesi, yeni cadde ve bulvarların açılması, şehir dönüşüm projelerinin uygulanması gibi projelerimizin yanında önem verdiğimiz bir diğer önemli proje de Sosyal Kültürel ve Sportif faaliyetlerin yapılabilecek alanların inşa edilmesiydi. Bugün burada tanıtmış olduğunuz sergilerde gördüğünüz eserler bizim sanat merkezi başta olmak üzere MABESAM olarak yapmış olduğumuz projelerdir. Sadece sanat merkezimizde bunları icra etmeyerek şehrimizin değişik bölgelerine bunları yaygınlaştırdık. Semt konakları yapıyoruz şu anda dört tane semt konağı yapıyoruz bunlardan iki tanesi faaliyete geçti. 17 tane Belediye çok amaçlı sosyal tesisimiz var. Bunlarda yaklaşık 10 tanesi şu an hizmet veriyor. Kadın kültür ve spor merkezi ile Aile Danışma merkezimiz hizmete girdi. Çok amaçlı Belediye Sosyal tesislerimizde, semt konaklarımızda ve de sanat merkezimizde kendimize ait tarihimize, kültürümüze ait sanatlar öğretiliyor,

Ayrıca, Gezici bir seyyar tiyatro TIR’ımız var bununla da ilçelerimize ve köylerimize kadar gidilerek buradaki öğrencilerimize tiyatro gösterileri yapılıyor.”Dedi.

Çakır: Malatya’nın eski eserlerini yaşatmaya çalışıyoruz…

Belediye Başkanı Ahmet Çakır,”Eski eserlerin, tarihi mekanların yaşatılması adına çalışmalarımız devam ediyor. Bu kapsamda Sanat Sokağı projemiz var. Bu çalışmalarımızı Sanat Galerisi projesi ile bütünleştirerek, Sanat Sokağı, hanımlar pazarı, gençlik merkezi gibi çalışmaları tek bir bölge içerisinde planlıyoruz. Malatya’nın eski eserlerini bu proje içerisinde yaşatacağız.”Şeklinde konuştu.

Program sonunda Belediye Başkanı Ahmet Çakır, program sunucularına kayısı ile Belediye Sanat Merkezi’nde yapılan işlemeli porselen tabak hediye etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 206
Bu Ay : 6107
Toplam : 6107

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom