Saldırının 2. Yıl Dönümü

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, "İddianameyi oy birliği ile kabul etmesini haklı ve yerinde bir gelişme olarak görüyorum" dedi.

Saldırının 2. Yıl Dönümü Malatya Haber

Mavi Marmara Gemisi'ne saldırının yıl dönümü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada Mavi Marmara Gemisi davasındaki gelişmeleri olumlu gördüğünü bildiren Şahin, "İnsanlığa savaş açmış olan İsrail hükümeti her durumda Filistin'de yaptığı insanlık dışı saldırılarla tüm dünya kamuoyuna bir kez daha meşru olmadığını göstermektedir.

İsrail yıllardan beri işgal altında tutuğu topraklardan çekilmedikçe, çocuk, yaşlı, masum demeden insan katliamını sürdürdükçe meşruluğu yeryüzünde hiçbir zaman kabul görmeyecektir. İHH'nın 2 yıl önce abluka altında açlıktan ölüme terk edilen Gazze'ye insani yardım koridoru açmak amacıyla Filistinli kardeşlerimize İnsani yardım ulaştıracak olan sivil insanlara uluslararası kara sularında uyguladığı katliam aslında; yıllardır Ortadoğu'daki politikaları ile gerçekleştirdikleri katliamlardan sadece biridir" dedi.

"Bu katliamın bedelini ödemesini isteyen Türkiye Cumhuriyeti Devleti, uluslararası arenada yapılabilecek tüm girişimleri yapmış, şehit olanların ailelerinden özür dilenmesi, tazminat ödenmesi ve Gazze'deki ambargonun kalkmasını istemiştir. İsrail ise Türkiye'nin bu haklı isteklerine bugüne kadar cevap vermemiştir.

Bu nedenle 9 sivil insanımızın ölümü 50'den fazla vatandaşımızın yaralanması ile sonuçlanan silahlı saldırının 2. yıl dönümünde İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından İsrail Genelkurmay Başkanı RauAluf Gabiel Ashknazi, Deniz Kuvvetleri Komutanı Eliezer Alfred Marom, İstihbarat Başkanı Amos Yadlin ve Hava Kuvvetleri Komutanı Avishay Levi haklarında hazırlanan iddianameyi oy birliği ile kabul etmesini haklı ve yerinde bir gelişme olarak görüyorum. Bu olumlu gelişme ailesinden kayıp veren ve saldırıda yaralanan vatandaşlarımıza bir nebzede olsa teselli olacaktır" diyen Şahin, açıklamasını şöyle tamamladı:

"Olayın üzerinden 2 yıl geçmesi bizlerin ve tüm halkımızın gönlündeki Filistin davasını azaltmamış aksine gün geçtikçe artırmıştır. Mavi Marmara katliamının emrini veren ve bu katliamı uygulayan tüm suçlular cezasını çekmedikçe; ülke olarak kararlılıkla bu davanın üzerine gitmeye, bu konuda girişimlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. " 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 237
Bu Ay : 16373
Toplam : 16373

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom