Suat Kılıç, İncelemelerde Bulundu

Malatya’da bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Malatya Valiliği’ni ziyaret etti.

Suat Kılıç, İncelemelerde Bulundu Malatya Haber

Malatya Valisi Doç. Dr. Ulvi Saran yaptığı konuşmada, "Bir takım incelemeler ve Türkçe Olimpiyatları'na katılmak için ilimize gelen Sayın Bakanımıza hoş geldiniz diyorum. Malatya’daki temasların ve incelemelerin hayırlı bitmesi ve Malatya’nın kazançlı çıkmasını umut ediyoruz" dedi.
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç da, "Malatya bildiğiniz gibi Türkiye’de bu yıl stadyum yapma kararı aldığımız illerden birisi. Bu yönde Sayın Başbakanımızın Malatyalılara vermiş olduğu bir taahhüt var.

Bu taahhüdün gereğini yerine getirecek adımları yavaş yavaş attık. Malatya Stadyumu ile ilgili ihale ve yer teslimi süreçlerini tamamladık. 19 Mayıs günü, merkezi temel atma töreni ile birlikte Malatya ilimizin stadyum inşaatının hafriyat çalışmalarına başladık" diye konuştu.

Malatya'nın sadece bir stadyum kazanmış olmayacağını, aynı zamanda stadyumun tribün altlarında çok sayıda bireysel branşlar icra edilebileceğini, farklı ebatlarda spor salonu kazanmış olacağını belirten Bakan Kılıç, "Bütün bu sportif ünitelerle, Malatyalı gençlerimizin daha sağlıklı yaşamaları, sporla daha yakından tanışmaları ve belki amatör spor kulüpleri üzerinden lisanslı sporcu sayısınında arttırılmasına yönelik önemli katkılar sağlanmış olacaktır.

Bununla birlikte Malatya’ya bir gençlik merkezi yapılması ile ilgili Özel İdare emrine 1 milyon lira bir kaynak aktardık. Yapılacak olan gençlik merkezi, bünyesinde bir spor salonu bulunan, 20 civarında atölyesi olan, kütüphane ve okuma salonlarını içinde barındıran, özel nitelikli bir ünitedir" ifadelerini kullandı.

Bakan Kılıç’ın konuşmasından sonra Vali Saran, Kılıç’a kayısı ikramında bulundu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 475
Bu Ay : 15523
Toplam : 15523

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom