30 Mayıs Türkiye Gündemi

30 Mayıs Türkiye Gündemi

30 Mayıs Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

Cumhurbaşkanı Gül'ün programı
- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, saat 11.55'te Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rüstem Mimmihanov'u Çankaya Köşkü'nde karşılayacak, saat 12.00'da Minnihanov ile baş başa görüşecek, saat 12.30'da Minnihanov onuruna öğle yemeği verecek.

Başbakan Erdoğan'ın programı
- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, saat 11.30'da Vilayetler Evi'nde, Karayolu Güvenliği Yüksek Kurulu toplantısına katılacak, saat 14.30'da Saray beldesinde, TAEK Proton Hızlandırıcı Tesisi'nin açılışını gerçekleştirecek, saat 18.30'da İstanbul'daki ofisinde Somali Geçici Federal Hükümeti Başbakanı Abdiveli Muhammed Ali ile görüşecek.

TBMM gündemi
- TBMM Genel Kurulu'nda saat 14.00’te korsan taksicilere ceza getiren kanun teklifinin görüşülmesine devam edilecek.
- TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda saat 11.00’de Ereğli Havzai Fahmiyesi Maden Amelesinin Hukukuna Müteallik Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı görüşülecek.
- TBMM Adalet Komisyonu, Yargı Hizmetlerinin Etkinleştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması ve Basın Yayın Yoluyla İşlenen Suçlara İlişkin Dava ve Cezaların Ertelenmesi Hakkında Kanun Tasarısı'nın görüşmelerine devam edecek.
- TBMM KİT Komisyonu saat 10.30’da Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü 2010 yılı hesaplarını denetleyecek.
- TBMM KİT Komisyonu Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nün 2010 yılı hesaplarını denetleyecek.
- TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu saat 14.30’da toplanacak.

Başbakan yardımcıları ve bakanların programları
- Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Swiss Otel Bosphorus Cenevre Salonu'nda saat 14.00'te Türk-Singapur İş Konseyi toplantısında Türk ve Singapurlu işadamları ile biraraya gelecek, Üsküdar'da saat 19.00'da Küresel Girişimcilik Programı tarafından düzenlenen "En Başarılı Girişimcilerin En İyisi" ödül törenine katılacak.
- Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, saat 12.00'da Yozgat Tanıtım Günleri etkinliğine katılacak.
- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, saat 09.30'da Minnihanov onuruna çalışma kahvaltısı verecek, saat 10.30'da basın açıklaması yapacak, saat 20.00'da Minnihanov'un ziyareti vesilesiyle düzenlenen konsere katılacak.
- AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, saat 09.30'da TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu üyeleriyle çalışma kahvaltısında bir araya gelecek, saat 11.00'da Macaristan Büyükelçisi Istvan Szabo'yu kabul edecek, saat 11.45'te ABD Georgia Eyaleti Valisi Nathan Deal'i kabul edecek, saat 13.30'da Türkiye'nin Georgia Eyaleti Fahri Konsolosu Mona Tekin Diamond ve beraberindeki heyeti kabul edecek, saat 17.30'da Avusturya Büyükelçisi Klaus Otto Wölfer'i kabul edecek, saat 18.30'da Danimarka AB Bakanı Nicolai Wammen ve beraberindeki heyet ile çalışma yemeğine katılacak.
- Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, saat 10.30'da Kosova Başbakan Yardımcısı, Sanayi ve Ticaret Bakanı Mimoza Kusari Lila ile görüşecek, iki ülke arasında Yatırımların Karşılıklı Teşviki ve Korunması Anlaşması imza töreninde yer alacak, saat 20.00'da Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği'nin yeni hizmet binası açılışı ile başarılı ihracatçılar ödül törenine katılacak.
- Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Hatay Günleri etkinliğinin açılışına katılacak.
- Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, saat 11.30'da "Yeşil Büyüme: Çevresel Politikaların Ekonomik Faydaları" konulu uluslararası konferansın açılışında bulunacak.
- Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, İstanbul’da Hilton Otel’de saat 11.40’ta Stratejik Yatırım Konferansı’na Four Sesasons Otel’de saat 16.20’de Global Yatırımlar Konferansı’na katılacak.
- Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, İstanbul’da Four Seasons Otel’de saat 20.30’da Türkçe Olimpiyatları açılış törenine katılacak.
- Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Rize’de çeşitli inceleme ve ziyaretlerde bulunacak.
- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Denizli’de bir dizi inceleme, açılışlar ve ziyaretlerde bulunacak.

Siyasi partilerin faaliyetleri
- CHP MYK, saat 12.00'da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanacak.
- BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile Milletvekili Sebahat Tuncel, Ümraniye'de saat 19.00'da, BDP Ümraniye İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenecek "Büyük Şölen"e katılacak.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
- Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, saat 11.00'da "Avrupa Krizi: Türk ve Yunan Perspektifleri" panelinde konuşma yapacak.
- Ankara Sanayi Odası Mayıs ayı "Meclis Toplantısı" saat 10.00'da ASO'da gerçekleştirilecek.
- Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, saat 10.30'da toplu sözleşme süreci ve sonuçlarını basın toplantısında değerlendirecek.
- Danıştay Başkanı Hüseyin Karakullukçu, saat 15.00'da TOBB ETÜ'de "Danıştay'ın Hukuk Devleti'ndeki Yeri ve Önemi" konulu bir konferans verecek. Türk Ocaklarının kuruluşunun 100. yılı dolayısıyla saat 09.00'da 2. Türk Dünyası Kadınlar Kurultayı düzenlenecek.
- Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ve yönetim kurulu üyeleri, saat 12.30'da basın açıklaması yapacak.
- Barınma Hakkı Meclisi üyeleri, saat 11.00'da Mülkiyeliler Birliği'nde basın toplantısı düzenleyecek.
- Ankara Kadın Platformu üyeleri, saat 11.00'da tutuklu KESK'li kadınlar için Sincan Cezaevi'nde sembolik platform toplantısı yapacak.
- "İslam Hukuku ve Devlet: Doktrin ve Tarih" konulu konferans, saat 09.30'da Rixos Otel'de gerçekleştirilecek.
- Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ziya Altunyaldız, İstanbul Kongre Merkezi'nde saat 09.00'da, E-Ticaret Konferansı ve Fuarı, Sahil Kennedy Caddesi Liman Sokak No: 1 Zeytinburnu'nda saat 14.00'te, Zeytinburnu Gümrük Müdürlüğü açılış törenine katılacak.
- İstanbul Büyükşehir Belediyesi, UMKE, AFAD, MAGDER ve KIZILAY, Kazlıçeşme Meydanı’nda saat 10.00’da “Büyük Deprem Tatbikatı” geçekleştirecek.

SPOR GÜNDEMİ
---------------------------
- Şike davasına devam edilecek. Sağlık durumu nedeniyle Aziz Yıldırım, duruşmaya katılmayacak ve hastanede tedavi altına alınacak.
- A Milli Futbol Takımı, Avusturya kampındaki hazırlıklarını saat 11.00'de ilk yarım saati basına açık yapacağı antrenmanla sürdürecek.
- Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, UEFA'nın siyah-beyazlı kulübü mali konularla ilgili Disiplin Komitesi'ne sevk etmesi nedeniyle, ikinci kez UEFA'nın merkezine giderek savunma yapacak.
- A2 Milli Takımı, Fransa'da düzenlenen Toulon Turnuvası'ndaki yarı final maçında bugün Fransa ile karşılaşacak. Parc Des Sports stadındaki karşılaşma TSİ 21.00'de başlayacak.
- Medical Park Antalyaspor, saat 11.00'de daha önce anlaşmaya vardıkları Eskişehirsporlu Koray Arslan ve 18 yaşındaki Kamerunlu futbolcu Xavier De Souza Kodjo ile sözleşme imzalayacak. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 122
Bu Ay : 2606
Toplam : 2606

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom