Şahin'den Kurum Ve Kuruluşlara Zİyaret

AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM Grup Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Şahin, beraberinde İl Başkan yardımcıları Hakan Kahtalı, Eyüp Sağlam ve partililerle kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret etti.

Şahin'den Kurum Ve Kuruluşlara Zİyaret Malatya Haber

İlk olarak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü görevine yeni başlayan Mehmet Çolak’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Milletvekili Şahin, burada yaptığı konuşmada, “Malatyamız son yıllarda şehirleşme ve yapılaşma noktasında zirve yapmış konumdadır.

Özellikle şehrimizin batı kesiminde binaların bir bir yükseldiğine şahit olmaktayız. Deprem kuşağı içerisinde yer alan ilimizin yeni yapılarda denetimden mahrum bırakılması, denetimden uzak bir yapılaşmaya gidilmesi düşünülemez. Bakanlığımızla yapmış olduğumuz görüşmelerde, yeni ihdas edilen yapı denetim firmalarıyla karşı karşıya kalmış olduğumuz birtakım sıkıntıların giderilmiş olması konusunda, ilimizde de birtakım yeni şirketler kurulmasına imkan tanındı” dedi.

Şahin, 1999 depreminden sonra deprem konusunun gündemimizde sıklıkla yer aldığını söyleyerek, şimdilerde hem hükümet hem de ilgili bütün meslek gruplarının gerekli hassasiyeti gösterdiklerini ifade etti.

Geçtiğimiz günlerde Japonya'da meydana gelen depremi örnek gösteren Şahin, şunları söyledi:
"Japonya'da deprem oluyor. Oradaki insanlarımızın evlerinden çıkmamaları için anonsların yapıldığına şahit oluyoruz. Çünkü 1. derecede deprem kuşağında yer alan Japonya’da insanlar kendilerini evlerinde daha güvenli hissediyorlar. Bizim insanlarımız evden çıkıp deprem olduğunda canımızı kurtaralım düşüncesinde iken oralarda standartları yükseltilmiş binalar, kendileri için daha güvenli hissediliyor. İnşallah bizler de o günlere geleceğiz."

"Kurumlarımızdaki arkadaşlarımızla hem tanışalım hem de sorun ve sıkıntıları varsa bunları yerinde müşahede edelim diye bu ziyaretleri gerçekleştiriyoruz" diyen Şahin, "Hangi konuda olursa olsun her an için bir telefon kadar yakınız. Amacımız sizlerin elini rahatlatmak. Hayırlı hizmetlerde hep yanınızdayız" diye konuştu.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Çolak da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Yeni kurulmuş olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızdaki görevimizde amacımız; memleketimize, memleketimiz insanlarına güzel hayırlı işler yapmaktır. Bu işleri yaparken milletvekillerimizin desteğini her zaman için arkamızda hissetmek istiyoruz. Bu şekilde çalışmalarımıza devam edersek Allah'ın izniyle memleketimize çok güzel hayırlı işler yapacağımızdan eminiz” ifadelerini kullandı.

Şahin ve beraberindekiler, Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO) Müdürü İbrahim Azcan’ı da makamında ziyaret ederek istişarelerde bulundu.

Şahin, son olarak Malatya E Tipi Kapalı Ceazaevi Müdürü Şerafettin Güngör'ü de ziyaret ederek, cezaevinin sorunları hakkında bilgi aldı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 54
Bu Ay : 3852
Toplam : 3852

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom