Erken Teşhis Hayat Kurtarır

Doktor Serpil Kaya Karadağ kanser hastalığının nedenlerini, korunma yollarını ve tedavi yöntemleri ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Erken Teşhis Hayat Kurtarır Malatya Yaşam-Sağlık

Malatya Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından Şehit Fevzi Mahalleselindeki kadınlara yönelik “ Kanser ve Erken Teşhis - Tedavi” konulu bir konferans düzenlendi.

Türk Telekom İlköğretim Okulunda düzenlenen konferansa Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, Malatya Devlet Hastanesi Kanser Erken Teşhis Merkezi (KETEM)’den görevli Doktor Serpil Kaya Karadağ ve Şehit Fevzi Mahalle sakinleri katıldı.

Kadın Meclisi Başkanı Nazire Dirikolu, Kadın Meclisinin yapmış olduğu çalışmalardan bahsederek, “ Kadınların her alanda eğitimli ve bilinçli olmaları için çalışıyoruz.” dedi.

Doktor Serpil Kaya Karadağ kanser hastalığının nedenlerini, korunma yollarını ve tedavi yöntemleri ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Kanser hastalığında erken teşhisin çok önemli olduğunu vurgulayan Dr. Serpil Kaya Karadağ, kanser hastalığında normal bir hücrenin çeşitli sebeplerle birden bire değişikliğe uğrayarak diğer hücrelerden farklı şekilde hızla büyümeye, bir kitle- ur oluşturmaya başladığını ve bulunduğu yerin yapısını bozduğunu söyleyerek bu sürecin erken tespiti tedavi açısından önemli olduğunu söyledi.

Dr. Serpil Kaya Karadağ, her 8 kadından birinin meme kanseri olduğunu belirterek, “Kadınlar vücutlarını iyi tanımaları, sağlık kontrollerini zamanında ve düzenli bir şeklide yapmaları gerekmektedir.” dedi.

Program sonunda Karadağ, kadınların kanser ile ilgili sorularını yanıtladı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 801
Bu Ay : 5167
Toplam : 5167

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom