Görme Engelliler Kur'an Öğreniyor

MALATYA MÜFTÜSÜ MEHMET SÖNMEZOĞLU, GÖRME ENGELLİLER KUR'AN KURSU'NU DENETLEDİ.

Görme Engelliler Kur'an Öğreniyor Malatya Haber

Malatya Merkez Saray Camii'nde hafta içi ve Merkez Dilek kasabasında ise hafta sonları verilen kabartma yazı ile Kur'an-ı Kerim Öğretme Kursu'nu denetleyen Malatya Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, kursla ilgili bilgi aldı.
Şinasi Birişik isimli din görevlisinin Dilek kasabasında verdiği kursa katılan Malatya Görbir Spor Kulübü Başkanı görme engelli olan Zeki Erdem, "Görme engellilerin de Kur'an öğrenmelerini sağlamak için spor kulübü olarak Valilik ve müftülüğe başvurduk. Bunun sonucu olarak kurs başladı. Bunun için kabartma Kur'an-ı Kerim istediğimizi müftülüğe bildirdik. Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan istendi" dedi.
Erdem, "Engelli arkadaşlarımız engellerinin kendileri için bir engel olmayıp sadece Allah'ın onlar için bir lütfu olduğunu bütün insanlara kanıtlayacaklardır" ifadelerini kullandı.
Müftü Mehmet Sönmezoğlu de yaptığı açıklamada, "Görme engellilerden talep gelince, birkaç hocamıza Antalya'da eğitim aldırttık. Merkez Saray Camii'nde hafta içi ve Merkez Dilek kasabasında ise hafta sonları verilen kabartma yazı ile Kur'an-ı Kerim Öğretme Kursu veriliyor. Görme engellileri bu kursa bekliyoruz" şeklinde konuştu.
"Allahü Teala, bu insanlara özel önem vermektedir. Zira dünyada iki gözünü emanet olarak alan Cenab-ı Allah, bunun karşılığında kendilerine cenneti vereceğini müjdelemektedir. Burada bize düşen görev, kardeşlerimize emanet gözüyle bakmaktır, onların ihtiyaçlarının karşılanması noktasında elimizden gelen bütün gayreti göstermektir" diyen Müftü Sönmezoğlu, talep edilen kabartma yazılı Kur'an-ı Kerim'i de Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan talep ettiklerini bildirdi.

GÖRME ENGELLİ KADININ ŞİİRİ DUYGULANDIRDI
Bu arada, kursiyerlerden Remziye Demirhan isimli kadın da, "Görmemek" isimli şiirini okudu ve kursiyerleri duygulandırdı.
Demirhan'ın şiiri:
"Kabartma yazıyla okur yazarken, ellerimle pek çok iş yaparken, görmemek işime engel olamaz. Gözlerimle hiçbir rengi görmedim, bastonu kendime rehber eyledim, akıl mantığıma güvendim, görmemek işime engel olamaz. Bizi, görmez diye üzülmeyiniz, karanlık dünyamıza ışık veriniz, bizi de engelsiz insan gibi görünüz, görmemek işime engel olamaz."

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 286
Bu Ay : 286
Toplam : 286

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom