Sulama Kanallarında Temizlik Yapıldı

Malatya Derme Sulama Birliği, sulama sezonu öncesi kanalları temizleme çalışması yaptı.

Sulama Kanallarında Temizlik Yapıldı Malatya Haber

Derme Sulama Birliği Başkanı Abdullah Polat, yaptığı açıklamada, “ 2012 yılı sulama sezonu başlamadan önce derme sulama kanallarımızın tamamı temizlendi.

Orduzu, Samanköy, Hanımınçiftliği, Eskimalatya, Tecde, Barguzu, Yakınca, Yeşilyurt, Gündüzbey bölgelerini kapsayan Derme sulama kanallarını temizlemek için 20 kişilik ekiple 45 gündür çalıştık. Kanallardan takriben 40 ton çöp ve evsel atık çıkartıldı. Kanallardan çıkartılan çöp ve atıkları kesinlikle kanal kenarlarında bırakmayıp kamyon ve traktörler ile çöp alanlarına götürüyoruz” dedi.

Ana kanalları kepçe ile bahçe aralarında ve sokak aralarında bulunan küçük kanalları ise insan gücü ile temizlediklerini belirten Polat, vatandaşlara ise bir çağrıda bulunup şunları söyledi: “Malum derme sulama kanalımız meskun mahallerden geçmekte.

Bu nedenle vatandaşımız çöplerini gelişigüzel kanala atmaktalar. Vatandaşlardan isteğimiz çöplerini kesinlikle kanallara atmamalarıdır. Çünkü kanala atılan plastik naylon ve pet şişeler su ile birlikte bahçelere gitmekte bahçelere dağılan plastik eşyalar yıllarca doğada kalmaktadır. Doğada kalan naylon poşet ve pet şişeler çevreye çok büyük zararlar vermektedir. Bu konuda vatandaşlarımızın daha hassas davranmalarını bekliyoruz.”

Kanal temizliği yapan sulama birliği işçileri ise, kanalları temizlerken her çeşit çöple karşılaştıklarını, ‘bu kadarda olmaz’ denilecek çöplerin kanala atıldığını belirttiler. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 440
Bu Ay : 6420
Toplam : 6420

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom