Bağış, Kayseri'deki Terör Saldırısını Değerlendirdi

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Kayseri’de meydana gelen terör saldırısına tepki göstererek, “Şehit haberleriyle bugün canımız incindi. Tek yumruk olmaya devam edeceğiz. Terörle hiçbir yere varılamaz” dedi.

Bağış, Kayseri'deki Terör Saldırısını Değerlendirdi Malatya Haber

Çeşitli ziyaretlerde bulunup programlara katılmak üzere Malatya’ya gelen AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış; AK Parti Malatya Milletvekilleri Mustafa Şahin, Cemal Akın, Ömer Faruk Öz ve Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile birlikte AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi’yi ziyaret etti.

Burada bir açıklama yapan AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Kayseri Pınarbaşı Emniyet Müdürlüğüne düzenlenen saldırıyı değerlendirerek, “Üzücü bir terör saldırısı sonucu 2 polis arkadaşımızın şehit olduğuna dair haberler geldi. Yaralılar var. Ama Malatya’nın kardeşlik dokusu üzerinden, Malatya’dan bir mesaj vermemiz gerekir: Demokrasi hepimize lazım. Demokrasi ile çözülemeyecek hiçbir sorun yoktur, terör ile çözülecek hiçbir sorun yoktur. Terörle hiçbir yere varamazsınız. Bu milletin devlet olma geleneği bin yılı geçmiştir. Biz provokasyonlara, bu tür girişimlere, kardeşi kardeşe düşürme çabalarına, o oyunlara gelmeyeceğiz. Ama devlet olma geleneği bin yılı aşmış bir millet olarak da dimdik, birbirimizle tek yumruk olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Bakan Bağış, Malatyalı merhum Osman Hulusi Efendi’nin şiirinde yer alan, “Sakın nefsine uyup bir can incitmeyesin. Hüsn-ü edebi koyup bir can incitmeyesin. El ile dövseler de dil ile sövseler de bin kez incitseler de bir can incitmeyesin. Hepsi kardeşlerindir, yolda yoldaşlarındır, halde haldaşlarındır, bir can incitmeyesin” mısralarını okuyarak, “Bugün şehit haberleri ile biraz canımız incindi arkadaşlar” diye konuştu. Bağış, Mehmet Akif Ersoy’un, “Girmeden tefrika bir millete düşman giremez. Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez” mısralarını da okuyarak, “Allah yüreklerinizi hep böyle toplu vurdursun” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 243
Bu Ay : 2787
Toplam : 2787

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom