Güvenlik-İş'den Güvenlikçi Açığı Açıklaması

Tüm Özel Güvenlik ve Hizmet İşçileri Sendikası (Güvenlik-İş) Genel Başkanı Bolat Ankaralı, beraberinde Malatya İl Teşkilatı ve Bingöl İl Temsilcisi Abdullah Aravi ile birlikte, Malatya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.

Güvenlik-İş'den Güvenlikçi Açığı Açıklaması Malatya Haber

Güvenlik-İş Genel Başkanı Bolat Ankaralı, burada yaptığı açıklamada, ilk genel kurulunu Antalya’da gerçekleştirdiğine değinerek, ikinciye Doğu ve Batıyı birbirine bağlayan önemli bir nokta olan Malatya’dan başladıklarını belirtti.

Türkiye’de kurumlarda 400 bin kişi çalışması gerekirken 220 bin güvenlik görevlisinin çalıştığını söyleyen Ankaralı, “Bu 180 bin kişilik açık, güvenlik görevlilerine fazla mesai yaptırılarak kapatılmaya çalışılıyor. Özel sektöre yaptırılan güvenlik hizmetinde çalışanlar mağdur ediliyor. İşten çıkarılma korkuları, kıdem tazminatı, ihbar gibi birçok haklar için mücadelemiz devam ediyor“ ifadelerinde bulundu.

Özel Güvenlik Yasası'nın çıktığı tarihten bugüne kadar tüm süreci takip ettiklerini ifade eden Ankaralı, örgütlü olmaları halinde sorunların daha iyi çözüme kavuşacağını belirtti. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 1073
Bu Ay : 5963
Toplam : 5963

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom