24 Mayıs Türkiye Gündemi

24 Mayıs 2012 Türkiye gündemi

24 Mayıs Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

TBMM gündemi
- TBMM Genel Kurul, saat 14.00’da gündemindeki konuları ele alacak.
- TBMM Anayasa Komisyonu, saat 10.30’da Kamu Denetçiliği Kurumu Kanunu Tasarısı'nı görüşecek.
- TBMM Adalet Komisyonu'nda, saat 11.00’da Yargı Hizmetlerinin Etkinleştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması ve Basın Yayın Yoluyla İşlenen Suçlara İlişkin Dava ve Cezaların Ertelenmesi Hakkında Kanun Tasarısı'nın görüşmelerine devam edilecek.
- TBMM KİT Komisyonu, saat 10.30’da Türkiye Halk Bankası A.Ş'nin 2010 yılı hesaplarını denetleyecek.
- TBMM İçişleri Komisyonu'nda, saat 11.30’da korsan taksicilere ceza verilmesini öngören kanun teklifi ele alınacak.
- TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, saat 10.30’da kadına ve aile bireylerine yönelik şiddetin incelenmesi amacıyla kurulan alt komisyonun raporunu görüşecek.
- TBMM Dışişleri Komisyonu'nda, saat 11.00’da bazı ülkelerle imzalanan anlaşma ve sözleşmelerin uygun bulunduğuna dair kanun tasarıları ele alınacak.

Başbakan yardımcıları ve bakanların programları
- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Marmara Üniversitesi Haydarpaşa Yerleşkesi’nde saat 09.15’te, “II. Denizcilik ve Deniz Hukuku Uluslar arası Kongresi”ne katılacak.
- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Dumlupınar Üniversitesi'nde düzenlenecek olan 'aile içi şiddetin' önlenmesi konulu konferansa konuşmacı olarak katılacak.
- İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, saat 13.00’da, Sakarya Emniyet Müdürlüğü araç filosuna yenilemek amacıyla Devlet-Vatandaş işbirliği ile düzenlenen araç kampanyasına katılacak.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
- Türkiye İstatistik Kurumu, saat 10.00'da yılın birinci dönemine ilişkin konut satış istatistiklerini açıklayacak.
- Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen; Avrupa Birliği Eşleştirme Projesi "Sınır Polisinin Eğitimi"nin, saat 10.30'da kapanış töreni gerçekleştirilecek.
- Banka Sanat Koleksiyonu'nun "Biz İsimsiz Seçki: Anlam ve Mahiyet" adlı serginin açılışı, saat 18.30'da Merkez Bankası Sanat Galerisi'nde yapılacak.
- Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı ile Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği'nin düzenlediği "Uluslararası Öğrenci Buluşması" programı, saat 19.00'da Kocatepe Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.
- Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği, saat 19.00'da Altındağ Belediyesi Tarihi Kabakçı Konağı'nda "Kırım Tatar Müzik Sohbeti ve Dinletisi" düzenleyecek.
- Türk Hava Kurumu, saat 14.30'da "Halk Uçuşu" etkinliği kapsamında ulaştırma muhabirlerine THK'ya ait uçakla gezi düzenleyecek.
- "Yeni Büyükşehir Belediyesi'nin İl Özel İdareleri ve İL İdare Sistemine Etkisi" konulu panel, saat 10.00'da Rixos Otel'de gerçekleştirilecek.
- Uluslararası Nakliyeciler Derneği, Point Otel Barbaros’ta saat 09.30’da, “Sektör Analizi Projesi”nin ilk sonuçlarını açıklamak üzere basın toplantısı düzenleyecek.
- Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Davutpaşa Mah. Davutpaşa Cad./Esenler'de saat 09.30'da, "Bahar Temizliği" kampanyası kapsamında düzenlenecek yürüyüşe katılacak.
- Altı Nokta Körler Derneği Şişli Şubesi’nde saat 10.00’da, “Hayatın Her Alanında Olmak” konulu basın toplantısı düzenlenecek.
- Van'da depremde hayatını kaybeden Japon Atsushu Miyazaki'nin annesi Keiko Miyazaki, Bahçelievler Dr. Atsushi Miyazaki Parkı'nı saat 10.00'da ziyaret edecek.
- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Başkanlık Makamı Saraçhane’de saat 10.30’da, Hollanda Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi, Tarım ve İnovasyon Bakanı Maxime Verhagen ve beraberindeki heyeti kabul edecek.
- Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Kapalı Çarşı Nur-u Osmaniye Kapısı Nur-u Osmaniye Camii önünde saat 11.00’da, “Kapalı Çarşı Projesi”nde gelinen son gelişmeleri hakkında basın açıklaması düzenleyecek.
- Bakırköy Belediyesi, Fildamı Gösteri Merkezi’nde saat 11.00’de, olası bir deprem sırasında “Modern Çadırkent Nasıl Kurulur” konulu bir tatbikat gerçekleştirecek.
- Bursa Osmangazi Belediyesi, saat 09.30’da Dobruca Mahallesi’nde kaçak yapıldığı belirlenen 5 katlı bir binayı yıkacak.

SPOR GÜNDEMİ
---------------------------
- A Milli Futbol Takımı, Avusturya'daki ilk hazırlık maçında saat 21.00'de Gürcistan ile karşılaşacak.
- TFF Yönetimi, Federasyonun İstinye'deki merkezinde Süper Lig teknik adamlarıyla yapacağı toplantıda liglerin başlama tarihini kararlaştıracak.
- Real Madrid'in dünyaca ünlü teknik direktörü Jose Morinho, bir inşaat firmasının organizasyonuna katılmak için İstanbul'a gelecek. Morinho, Çırağan Palace Kempinski Hotel'de saat 14.00'de gerçekleştirilecek, "Sürdürülebilir başarı için liderlik" konulu konferansa katılacak.
- Şenol Güneş, Seul Kulübünün yöneticilerinin davetiyle Japonya'ya gidecek 3 gün kalacak olan Güneş, Türk-Japon İş adamlarının da davetine katılacak.
- İstanbul Spor A.Ş Genel Müdürü, Spor Müdürleriyle birlikte öle yemeği yiyecek. Spor A.Ş çalışmaları hakkında bilgi verecek.
- Beko Basketbol Ligi Play-off yarı finalinde tek maç yapılacak:
20.00 Anadolu Efes - Banvit
- Spor Toto 2. Lig Play Off Müsabakaları - Çeyrek Final
17.00 Bozüyükspor - Kızılcıhamamspor
20.30 Fethiyespor - Turgutluspor
- Kulüplerin transfer çalışmaları takip ediliyor. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 74
Bu Ay : 16210
Toplam : 16210

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom