Arapgir'de Bisiklet Turnuvası

Arapgir Belediyesi tarafından yapılan prestij yol açılışına Malatya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği davet edilerek ilçede bisiklet turnuvası etkinliği düzenleniyor.

Arapgir'de Bisiklet Turnuvası Malatya İlçe

 Arapgir Belediyesinin öncülüğünde ilçede bir ilk sosyal etkinlik daha gerçekleştiriliyor.

Arapgir Belediyesi tarafından imar edilen Seküsü Mahalesi Değirmenönü mevkiinden meydan köprüsüne kadar olan alanda yapılan prestij yol açılışına Malatya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği davet edilerek ilçede bisiklet turnuvası etkinlikleri düzenlenmiştir. 26-27 Mayıs 2012 tarihleri arasında Arapgir’ de yapılacak olan turnuvanın güzergahı Eskişehir mahallelerine giden eski Divriği yolunu takiben Seküsü Mahallesi Değirmenönü mevkiinden Meydan Köprüsüne kadar olan alanda belediyenin yeni ıslah ettiği yol güzergahı kullanılacaktır.

Malatya’ dan 20 bisikletçi, Arapgir den de gönüllü bisikletçilerin katılacağı turnuvanın programı ise şöyledir: 26 Mayıs 2012 Cumartesi Günü Malatya’ dan hareket, aynı gün akşam Saat 18.00 de Arapgir’ e varış ve kamp çadırının kurulması, akşam yemeği, müzik dinletisi ve kamp ateşinin yakılmasının ardından istirahata çekilme. 27 Mayıs 2012 Pazar Saat 08.00 de kahvaltı ve ardından programın başlayacağı belirtildi.

Doğa harikası bir güzergah üzerinde, su sesi, kuş cıvıltıları, yeşilin her tonu ile bezeli, yılların bütün amcasızlığına karşı ayakta dimdik durmayı başaran, geçmişten geleceğimize ışık tutan tarihi mekanların bulunduğu yerlere ulaşım yaklaşık 13 km'lik bir yol ile sağlanacaktır. İlçe merkezinden başlayan, eski Divriği yolu güzergahından devam eden, Seküsü Mahallesi Değirmenönü yolu istikametinden Osmanpaşa mahallesinde bulunan tarihi mekanlara ziyaret ederek, Meydan köprüsünden, Kozluk köprüsüne oradan da Kemaliye-Arapgir yolu birleşiminden ilçeye tekrar dönüş sağlanacaktır. Güzergah boyunca gezilen mekanların tanıtımı da yetkililer tarafından yapılacaktır.

Öğle yemeğinden sonra katılımcılar Malatya’ ya döneceklerdir denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 290
Bu Ay : 8349
Toplam : 8349

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom