Kick Boks Antrenör Kursu

Malatya’da açılan Kick Boks Yardımcı Antrenör Kursu devam ediyor.

Kick Boks Antrenör Kursu Malatya Spor

Kick Boks Federasyonu tarafından Malatya’da açılan Kick Boks Yardımcı Antrenör kursu kapsamında 3’ü bayan 52 aday yardımcı antrenöre uygulamalı teknik bilgiler veriliyor. Kick Boks Federasyonu Kurs Yöneticisi Ahmet Fidan, Kick Boks Teknik Kurul Başkanı Nurullah Ertaş ile eğitmenler Hakan Elgin, Hasan Basri Karakuş ve Hüseyin Yalçın yönetiminde gerçekleştirilen kursta Malatya, Elazığ, Diyarbakır, Ankara, İstanbul, Antalya, Tekirdağ, Adıyaman, Gaziantep ve Kahramanmaraş’tan gelen kursiyerler eğitim görüyor.

Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadi Fındıklı, Spor Şube Müdürü Ömer Dağdelen ile birlikte kursu ziyaret etti. Burada konuşan Fındıklı, spor faaliyetlerinin en önemli ayaklarından birinin antrenörlük olduğunu söyledi. Eğiticilerin sportif faaliyetlerde önemli bir rol üstlendiğine dikkat çeken Fındıklı, “3 temel ayak üzerinde spor cereyan eder. Tesis, sporcu ve antrenör bu ayakları oluşturur.

Tesisi yaparsınız, sporcuyu bulursunuz ama eğitici bulamazsanız sporu gerçekleştiremezsiniz. Bu açıdan Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı ile İl Müdürlüğü olarak tesis ve sporcu bulmak değil, aynı zamanda antrenörlerimizi de yetiştirmek durumundayız. Bunu da federasyonlarımızla iş birliği yaparak, gerçekleştiriyoruz” dedi.

Kursiyerlere çeşitli tavsiyelerde de bulunan Fındıklı, “Kick Boks Federasyonu’ndan Malatya’mızda 1. Kademe Antrenörlük Kursu’nu talep ettik. Bizi kırmadılar ve ilimizde böyle bir kurs açtılar. Bu kurs, yardımcı antrenörlük kursudur. Buradan alacağınız belge sonrasında kendinizi eğiterek, daha üst seviyelere çıkabilirsiniz. Bu uluslararası antrenörlüğe kadar gider. Kick boks mücadele sporudur. Ben hepinize başarılar diliyorum” diye konuştu.

Fındıklı, Turgut Özal Kamp Eğitim Merkezi’nde kursiyerlere verilen uygulamalı eğitimi izleyerek, aday antrenörlerle fotoğraf da çektirdi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 103
Bu Ay : 726
Toplam : 726

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom