Kuruluşunun 165. Yıl Dönümü

Malatya Tapu Müdürü Mustafa Can, hızlı, şeffaf ve güvenilir bir şekilde hizmet verdiklerini kaydetti.

Kuruluşunun 165. Yıl Dönümü Malatya Haber

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün 165. kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir açıklama yapan Can, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün köklü bir geçmişe sahip olmakla birlikte yüzde yüz vatandaş memnuniyeti için gelişen teknolojiyi kullandıklarını kaydederek, iş ve işlemlerin büyük bir bölümünü aynı gün içerisinde bitirdiklerini dile getirdi. Malatya Tapu Müdürlüğü’nün yıllık ortalama 28 bin işlem yaptığına dikkat çeken Can, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Tapu ve Kadastro Teşkilatı gelişen teknolojilere paralel kendisini sürekli olarak yenilemekte ve güncellemektedir. E-devlet projesinin en önemli unsurlarından olan kısa adı TAKBİS (Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi) ortamında hizmet vermeye başlayarak, tapu işlemlerinin elektronik ortamda hızlı, güvenilir ve güncel olarak yapılabilmesine imkan sağlamıştır.

Teşkilatımız, insanlara bireysel bir hak olarak tanınmış olan ‘mülkiyet hakkı’na yönelik taleplerin 165 yıldır aksatılmadan yerine getirilmesinin onur ve gururunu yaşamaktadır. Malatya Tapu Müdürlüğü’nde yıllık 28 bin işlem yapılmaktadır. TS EN ISO 9001:2008 kalite belgesine sahip olan müdürlüğümüze 37 mahalle ve 54 köy bağlı olup, 2011 yılında hazineye 21 milyon TL gelir sağlanmıştır.”

Can, vatandaşların yüzde yüz memnuniyetle işlemlerini gerçekleştirmelerini amaçladıklarını ifade ederek, “Müdürlüğümüze gelen iş ve işlemlerin büyük bir bölümü aynı gün içerisinde tamamlanmakta olup, yüzde yüz vatandaş memnuniyeti hedeflenmektedir.

Ayrıca vatandaşlarımızın işlemlerine yönelik hizmet standartlarımız gereği geciken veya bekleyen işlemler bölge müdürlüğümüz performans takip birimince denetlenip, değerlendirilmektedir. Malatya Tapu Müdürlüğü gelişen teknolojiye paralel daha hızlı, daha şeffaf ve daha güvenilir bin 200 farklı tapu işlem çeşidiyle hizmet üretme yolunda çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir” dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 573
Bu Ay : 3057
Toplam : 3057

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom