Milletvekilleri Darende'yi Ziyaret Etti

AK Parti Milletvekilleri Ömer Faruk Öz ve Mucahit Fındıklı, Malatya’nın Darende ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Milletvekilleri Darende'yi Ziyaret Etti Malatya Siyaset

AK Parti Darende İlçe Başkanı Süleyman Şimşek'in evine misafir olan milletvekilleri vatandaşlarla sohbet etme ve sorunlarını dinleme fırsatı buldu. Ziyarette Darende Belediye Başkan Vekili Yaşar Çalık, AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Şimşek, belediye ve il genel meclisi üyeleri ile vatandaşlar hazır bulundu.

Milletvekili Ömer Faruk Öz, belediye ile birlikte yaptıkları çalışmalar sonucu özellikle esnafa büyük rahatlık sağlayacak olan Halkbank’ın ilçeye açılması sözünü aldıklarını belirterek "Küçük sanayi sitesi, milli emlak ile olan işlemlerin kısa sürede bitirilmesiyle hayata geçirilecek, toplu konutlar hızla ilerliyor ve sosyal konutlarımız kura aşamasında, doğalgaz ile ilgili proje çalışmaları devam ediyor.

Darende, Elbistan, Gürün ve Afşin bu havzayı kapsama alacak şekilde yeni bir güzergah oluşturuluyor, içme suyu ile ilgili İller Bankası ile son noktaya geldik ve yakında çalışma başlayacak, tohma dere ıslahı çalışmaları da geçen sene başlamıştı ve bu yıl mevsim şartlarının yerine gelmesiyle hızlıca ilerliyor" dedi.

Mücahit Fındıklı ise, Darende'ye kazandırılan Organize Sanayi Bölgesi'nde son aşamaya geldiklerini belirterek şunları söyledi: "Darende OSB, şu an Doğu ve Güneydoğu'daki yatırıma hazır tek OSB konumundadır.

Organizede yatırım sağlamak adına belediye başkanı İsa Özkan beyin de önderliğinde Darendeli işadamlarına yönelik bir çalışma yapacağız, onları buraya davet edeceğiz, şartları sunacağız ve istihdam oluşturmaları için her yardımı yapacağız. Ayrıca, Malatya ilimiz çıkmakta olan yeni teşvik paketinde 4. bölge il olmasına rağmen Darende OSB 5. bölgenin teşviklerinden istifade edecek.

Doğalgazla ilgili Elbistan'a gidecek bir ana hat var bu hatta proje çalışmaları yapılıyor, biz bu hattın proje üzerinden güzergahını değiştirttik ve şimdi Elbistan'a gidecek hat buradan geçecek ve böylece bu ana hat üzerinden Darende, Elbistan, Afşin ve Gürün doğalgaz alacak, ancak önce bu ana hattın tamamlanması gerekiyor ve bu aşamada çok ciddi çalışmalar sürüyor."
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 468
Bu Ay : 4168
Toplam : 4168

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom