Ağbaba, Sorunlarını TBMM'ye Bildirdi

Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya'nın sorunlarını TBMM'de dile getirdi.

Ağbaba, Sorunlarını TBMM'ye Bildirdi Malatya Haber

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Ağbaba, içme suları ile ilgili yaptığı konuşmada, “Dünyanın en güzel suyu olan Malatya'nın suyu, AKP döneminde kirlendi. Dünyada hiç örneği görülmeyen bir şekilde, 100 bine yakın insan Malatya'da ishal oldu. Şimdi yine Malatya'nın ilçelerinde, belde ve köylerde İl Sağlık Müdürlüğü'nün yapmış olduğu tahlillerde suların bozuk olduğu ortaya çıktı.

Çeşmelerden, okullardan, camilerden akan sularda bakteri ve koli basili mikrobu bulundu. Malatya'da içme suları hastalığa davetiye çıkarıyor. Malatyalılar tifo, ishal, dizanteri, kolera ve hepatit gibi çok tehlikeli hastalıklarla karşı karşıya. Malatyalıların göz göre göre hastalanmalarına müdahale edilmelidir. Suların bir an önce sağlıklı hale getirilmesini istiyor, yetkilileri duyarlı olmaya çağırıyorum” dedi.

Ağbaba ayrıca Malatya'nın Doğanyol ilçesine bağlı Gökçe beldesinde 22 çocuğun sütten zehirlendiğini söyleyerek, "Çocuklarımıza dağıtılan sütü bozanları da kınıyorum” ifadelerini kullandı.
Hekimhan Devlet Hastanesi'nin doktor ve ambulans ihtiyacını da dile getiren Ağbaba, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a yönelik yaptığı konuşmada, “Sayın Bakan, Malatya Hekimhan ilçesi, Malatya'mızın en önemli ve en büyük ilçelerinden biridir.

Hastanenin 3 ambulansı varken son dönemlerde 2 ambulans geri çekilerek tek ambulansla hizmet verilmektedir. Ayrıca Hekimhan'ın yaz nüfusu, kış nüfusunun yaklaşık iki veya üç katı olmaktadır. Hastanede çocuk doktoru yok, diş hekimi yok, şu anda hastanede üç tane doktor var. Birisi anestezist. Hekimhan, doktor ihtiyacı olan bir ilçemiz. Bu konuda Hekimhan'ın mağdur edilmemesi gerektiği konusunu bilgilerinize sunuyorum” şeklinde konuştu.

AKDAĞ: “HEMEN DEĞERLENDİRTECEĞİM”

Ağbaba'nın konuşmasının ardından söz alan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, “Malatya Hekimhan'ın çocuk hekimiyle ilgili ve diş hekimiyle ilgili durumunu hemen değerlendirteceğim ben. Kaç ambulans ihtiyacı varsa o kadar ambulans bulundururuz. Yani oradan taşınan sayı bellidir. Ayda kaç kişi taşınıyor, nasıl oluyor, kaç ambulans lazım, ne kadar kişiyle taşıyabiliriz, bunları da değerlendiririz” dedi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 581
Bu Ay : 4947
Toplam : 4947

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom