Bozulan Köy Yolları Tamir Ediliyor

Malatya’da kış mevsiminde yağan kardan dolayı bozulan köy yollarının bakım, onarım, yama ve asfalt çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Bozulan Köy Yolları Tamir Ediliyor Malatya İlçe

Malatya İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Merkeze bağlı Kırkpınar, Şıhlar, Göktarla ve Tohma köylerine giden bir grup yolda, asfalt yama çalışması yapıldı.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İrfan Kaya, kış mevsiminde aşırı yağan kardan dolayı bozulan köy yollarında çalışmaların bütün hızı ile devam ettiğini belirtti.

"Asfalt sezonumuzun başlaması ile kırsalda; yol onarım, bakım, açma, asfalt yama ve birinci, ikinci asfalt yapma çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız" diyen İrfan Kaya, "Bu kış çok ağır geçti.

Kazasız belasız bu güne geldik. Kırsalda yaşayan vatandaşların şehir ile ulaşımını sağlayan yolların önemli bir kısmında bozulmalar olduğunu tespit ettik. Şu an itibariyle yol ve ulaşım hizmetlerinde bulunan ekiplerimiz işlerinin başında belirli programa göre çalışmalar yapıyorlar. Bu günde burada yapılan asfalt yama çalışmalarını yerinde incelemek için geldik. Bu yol önemli bir grup yoludur. Kırkpınar, Şıhlar, Göktarla, Tohma köylerinde oturan vatandaşlar bu yolu kullanıyorlar. Buranın asfalt yaması yapılıyor" ifadelerinde bulundu.

Kaya, başka bölgelerde de stabilize, greyderli onarım işlerinin devam ettiğini belirtti. Ayrıca, 2012 yılında yoğun bir çalışma programlarının olduğunu bildirerek, bu sezonun çok iyi geçmesini dilediğini söyledi.

Kırkpınar köyü Muhtarı Nihat Solmazgül de ''Grup köy yolumuzda asfalt yama çalışması yapılıyor. Bundan sonra ikinci kat asfaltlamaya ihtiyaç var. Yapılan çalışmalardan dolayı yetkililere teşekkür ediyorum'' diye konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 468
Bu Ay : 3112
Toplam : 3112

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom