Kayısının Sorunlarını Bakanla Görüştüler

Malatya’da Sivil Toplum Örgütlerinin başkanları Ankara’da kayısının sorunlarıyla ilgili Tarım Bakanlığı yetkilileri ile görüştü.

Kayısının Sorunlarını Bakanla Görüştüler Malatya Ekonomi

 Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, MTSO Meclis Başkanı Sami Payza, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifleri (MESKK) Başkanı Ali Evren, Ziraat Odası Başkanı Bayram Polatbaş, MÜSİAD Şube Başkanı Namık Şahin, MAKİAD Başkanı Muzaffer Erşan, Malatya Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Buhattin Ülger ve Malatya Kayısı İhracatçılar Derneği (MAKİD) Başkanı Rahmi Semiz’den oluşan Malatya heyeti, Tarım Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu, Tarım Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Nihat Pakdil ve Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Kavak ile görüştü.

Görüşmelerde, Tarım Bakanlığı yetkililerine Kayısı ile ilgili 3 madde sunuldu. Heyetin talepleri arsında, Kayısıdaki kükürt oranı olan 2 bin ppm’in 2 bin 700’e çıkarılması, cezaların indirilmesi, kayısı üreticilerine sıfır faizli kredinin sağlanması ve TARSİM ödemelerinin 3 ay ertelenmesi gibi maddeler bulunuyor.

Malatya heyetinin Tarım Bakanlığı ziyaretine, Malatya Millettekileri, Mücahit Fındıklı, Mustafa Şahin, Öznur Çalık, Cemal Akın ve Ömer Faruk Öz’de katıldı.

Heyet bir dizi görüşmeden sonra Malatya’ya dönecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 225
Bu Ay : 4591
Toplam : 4591

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom