15 Mayıs Türkiye Gündemi

15 Mayıs 2012 Türkiye Gündemi

15 Mayıs Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

Cumhurbaşkanı Gül’ün programı
- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, saat 11.00'de Cibuti Büyükelçisi Adem Houssein Abdillahi'yi Çankaya Köşkü'nde kabul edecek, saat 14.30'da Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman ve beraberindeki heyeti kabul edecek.

TBMM Başkanı Çiçek’in programı
- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, saat 09.30'da Makedonya Dışişleri Bakanı Nikola Popovski'yi TBMM'de kabul edecek, saat 11.00'de resmi temaslarda bulunmak üzere Arnavutluk'un başkenti Tiran'a gidecek.

TBMM Gündemi
- AK Parti Grup Toplantısı saat 11.15’te, CHP Grup Toplantısı saat 13.30’da, MHP Grup Toplantısı saat 11.00’de, BDP Grup Toplantısı saat 12.50’de başlayacak.
- TBMM Genel Kurulu'nda, saat 15.00’ten itibaren Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun Tasarısı görüşülecek.
- TBMM KİT Komisyonu, saat 15.30’dan itibaren Sümer Holding'in 2009-2010 yılı hesaplarını inceleyecek.
- TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu, Turist Rehberleri Kanunu Tasarısı’nı ele alacak. Toplantı saat 16.00’da başlayacak.
- TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu, saat 15.30’da toplanarak alt komisyonların çalışmalarında takip edilecek yol haritası ile çalışma kriterlerini müzakere edecek.

Bakanların ve bakan yardımcılarının faaliyetleri
- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, saat 18.30'da Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman ve yönetim kurulu üyelerini kabul edecek.
- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, saat 13.00'te Makedonya Dışişleri Bakanı Nikola Poposki ile Dışişleri Konutu'nda bir araya gelecek. Saat 15.00'te iki bakan ortak basın toplantısı yapacak. Davutoğlu, saat 19.00'da Ankara Palas'ta Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi Büyükelçileri Yemeği’ne katılacak.
- AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, saat 09.30'da Türk Akreditasyon Kurumu'nun TOBB İkiz Kulelerdeki genel kurul toplantısına katılacak.
- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, saat 18.00'de AK Parti Mamak İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenecek olan ‘Dünya Engelliler Şöleni’ne katılacak.
- Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, saat 09.30'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ve Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında Anıtkabir’i ziyaret edecek.
- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, saat 09.30'da "Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı Ağadere Hastanesi ve Şehitliği Fikir Projesi Sergisi”ne katılacak.
- Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Hilton Garden Inn Otel’de saat 09.00’da, Yatırım Tanıtım ve Destek Ajansı’nın Danışmanlar Toplantısı’na, Conrad Otel’de saat 10.00’da, İstanbul Girişimciler Derneği’nin “Ekonomi’de Son Gelişmeler” konulu toplantısına, Okan Üniversitesi Tuzla Kampüsü’nde saat 13.30’da, Okan Üniversitesi Akıllı Ulaşım ve Otomotiv Sistemleri Çalıştayı’na katılacak. Ümraniye Çırçır Mahallesi mesire alanı içinde saat 15.00’te, Trabzonlu İşadamları ve Bürokratları Derneği’ni ziyaret edecek olan Çağlayan, saat 17.00’de TİM Dış Ticaret Kompleksi’nde Yemen Ticaret ve Sanayi Bakanı Sadettin Ali bin Talip ile görüşüp saat 18.30’da Polonya’ya hareket edecek.

Siyasi partilerin faaliyetleri
- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, saat 13.30'da AK Parti Kadın Kolları tarafından "Anneler Günü" dolayısıyla parti genel merkezinde düzenlenen 24. Dönem Milletvekili Eşleri Toplantısı’na katılacak.
- BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, saat 12.00'de Tüm Özel Güvenlik ve Hizmet İşçileri Sendikası Genel Başkanı Bolat ve beraberindeki heyeti kabul edecek.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
- Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, saat 10.30'da deprem temalı üniversite ve lise katılımlı 6. robot yarışması düzenlenecek.
- TÜİK, saat 10.00'da Şubat 2012 dönemine ilişkin hane halkı iş gücü rakamlarını açıklayacak.
- Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Zhanseit Tuimebayev, saat 19.00'da Kazakistan Milli Günü dolayısıyla Swiss Otel'de resepsiyon verecek.
- Türk-Eğitim Sen üyeleri, ataması yapılamayan öğretmenler ile birlikte, saat 10.30'da Milli Eğitim Bakanlığı önünde eylem yapacak.
- Sayıştay Denetçileri Derneği, 6. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla saat 13.30'da Türkiye Barolar Birliğinde "Yeni Anayasa'da Sayıştay'ın Konumu" konulu panel düzenleyecek.
- Demiryolcu Ressam Mustafa Aladağ'ın "41 Kere Sanat" isimli karma yağlı boya resim sergisi, saat 18.00'de TCDD Sanat Galerisi'nde açılacak.
- Ankara Üniversitesi, saat 10.00'da Eczacılık Fakültesi'nde 9. Tanıtım Günü düzenleyecek.
- Altı Nokta Körler Derneği'nin kadın üyelerinin el emeği ürünlerinin sergilenerek satışa sunulacağı "Görme Engelli Kadınlar Üretiyor" kermesi, saat 10.30'da Kuğulupark'ta açılacak.
- Ankara İşitme Engelliler Derneği üyeleri, saat 10.00'da engelli erkek üyelerden 25 kişinin İtfaiye Daire Başkanlığında itfaiye eri olmaları konulu faaliyet düzenleyecek.
- Hacettepe Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren öğrenci topluluklarının "Gençlik Haftası" dolayısıyla düzenlediği etkinlikler kapsamında, saat 10.00'da fotoğraf sergisi açılışı gerçekleştirilecek.
- Türk Hava Kurumu, saat 11.00'de hava şehitlerini Cebeci Şehitliğinde kabirleri başında anacak.
- Ankara Tabip Odası üyeleri, saat 12.45'te Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde basın açıklaması yapacak.
- Memur-Sen üyeleri, saat 12.30'da Kamu İşveren Kurulu'nun teklif ettiği zam miktarını Güvenpank'ta protesto edecek.
- Uzman Jandarma Emeklileri Derneği ve Uzman Erbaşlar Derneği üyeleri, saat 14.00'te TBMM önünde basın açıklaması yapacak.
- İKÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Durmuş Dündar, Feriye Lokantası'nda, saat 10.00'da, Birleşik Markalar Derneği ile birlikte gerçekleştirecekleri geleceğe yönelik projeleri açıklamak üzere basın toplantısı düzenleyecek.
- Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde saat 11.00’de basın açıklaması düzenlenecek.
- İstanbul Tabip Odası, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Havuzbaşı’nda saat 12.45’te, “Sağlıkta Şiddete Karşı Taleplerimizin Takipçisiyiz” konulu oturma eylemi gerçekleştirecek.
- Bursa’da GESİAD tarafından düzenlenen sinerji toplantısına AVEA CEO’su Erkan Akdemir konuşmacı olarak katılacak.
- Türkiye Kent Konseyleri Birliği 3. dönem 1. Bölgesel Toplantısı Balıkesir’e yapılacak. Toplantı, saat 10.00’da Otel Basri’de gerçekleştirilecek.

SPOR GÜNDEMİ
---------------------------------------------
- Fenerbahçe, Ziraat Türkiye Kupası finalinde Ankara'da Bursaspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarını saat 11.00'de yapacağı antrenmanla sürdürecek ve öğleden sonra Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan kalkacak özel bir uçakla Ankara'ya hareket edecek.
- Ziraat Türkiye Kupası Finali öncesinde, Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam ve Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman ile iki takımın kaptanları Ankara Marriott Otel'de ortak basın toplantısı düzenleyecek. Basın toplantısı saat 18.00'de başlayacak.
- Beko Basketbol Ligi Play-off yarı finalinde, saat 20.00’de Galatasaray Medical Park ile Beşiktaş Milangaz karşı karşıya gelecek.
- 2011-2012 sezonunu şampiyon tamamlayan Galatasaray'ın şampiyonluk kutlamaları sürecek.
- A2 Ligi Türkiye Şampiyonası play-off mücadelesinde, saat 13.00'te Kartalspor-Kayseri ile karşılaşacak, saat 16.30'da Bursaspor-Galatasaray ile karşılaşacak.
- Serbest stil motokros yarışı Red Bull X-Fighters, saat 20.00'da Ankamall'de gerçekleştirilecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 68
Bu Ay : 3512
Toplam : 3512

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom