Engellilerden Ayrımcılık Protestosu

Malatya'da engelliler, engelliler arasında ayrımcılık yapıldığını iddia edip protesto gerçekleştirdi. Yemek programını terk eden görme engelliler, yolu da kapattılar.

Engellilerden Ayrımcılık Protestosu Malatya Yaşam-Sağlık

Engelliler Haftası nedeniyle Kervansaray Lokantası'nda Malatya Belediyesi'nin organizesi ile engellilere ve ailelerine yemek verildi.

Yemek programına, Vali Yardımcısı Abdullah Abid Öztoprak, Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Başsavcı Muzaffer Sayın, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hidayet Bozkurt, engelli dernekleri başkan ve yöneticileri ile engelliler ve aileleri katıldı.

Konuşmalardan sonra Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği Başkanı Cengiz Akın ve dernek yönetiminde bulunan görme engelliler, ortopedik ve görme engelliler arasında ayrımcılık yapıldığı iddiasıyla yemeği terk ettiler. Akın ve arkadaşları yemeği terk ederken salonda bir kişinin 'nankörler" demesine sinirlenen Cengiz Akın, bağırarak salonu terk etti. Salondan ayrıldıktan sonra Fahri Kayahan Bulvarı'nı tek taraflı olarak trafiği kapatan dernek üyelerini polis de ikna edemedi.

Burada basın mensuplarına açıklama yapan Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği Başkanı Cengiz Akın, engelliler arasında ayrımcılık yapıldığını iddia edip, Malatya Belediyesi'nin 1 milyon 850 bin TL'ye ithal ağaçlar aldığını, ağaca verilen değer kadar görme engellilere değer verilmediğ 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 6
Bu Ay : 2490
Toplam : 2490

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom