Trafik'te Önemli Rahatlama Olacak

Belediye Başkanı Ahmet Çakır: Doğu Garajı, Çevre yolu altında bulunan Şehit Fevzi Mahallemizin bulunduğu alanın gelişmesine katkı sağlayacaktır.

Trafik'te Önemli Rahatlama Olacak Malatya Haber

Belediye Başkanı Ahmet Çakır beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Atay ile birlikte yapımı devam eden Doğu Garajında incelemelerde bulundu.

Çakır: Kaba inşaatı büyük oranda tamamlandı…

Belediye Başkanı Ahmet Çakır incelemeler sırasında yaptığı konuşmada, “Malatya’nın doğu bölgesinde bulunan ilçe ve beldelerden gelen araçların ihtiyacını karşılayacak olan Doğu Garajı’nın kaba inşaatı büyük oranda tamamlandı. Garajın hizmete girmesiyle birlikte merkezdeki trafik yoğunluğunda da azalma olacaktır.” Dedi.

Yaklaşık 6 bin m2 alan üzerinde yapılmakta olan Doğu Garajı içerisinde 39 işyeri ile birlikte kafeterya, market ve sosyal tesislerin bulunduğunu ifade eden Belediye Başkanı Ahmet Çakır,” Bu yıl içerisinde bitirmeyi planladığımız Doğu Garajı, Çevre yolu altında bulunan Şehit Fevzi Mahallemizin bulunduğu alanın da gelişmesine katkı sağlayacaktır. Selçuklu Mahallesi ile Şehit Fevzi Mahallesini birbirine bağlayan yol üzerinde bulunan evlerin kamulaştırılarak açılması için çalışmalarımız devam ediyor. Herhangi bir aksilik çıkmadığı takdirde garajın bitimi ile birlikte yol yapım çalışmalarımızı da tamamlamış olacağız” dedi.

Çakır: Projenin tamamlanmasıyla birlikte önemli bir ihtiyaç giderilmiş olacak…

Merkez trafiğinin önemli ölçüde rahatlayacağını belirten Başkan Çakır, “Doğu Garajı büyük bir ihtiyaçtı. Projenin tamamlanmasıyla birlikte bu ihtiyaç giderilmiş olacak. Doğu bölgemizden gelen araçlar şehir merkezinde değişik bölgelerde faaliyet gösterdiği için trafik sıkışıklığına neden oluyorlardı. Garajın hizmete girmesiyle birlikte trafikte yaşanan sıkışıklık önemli ölçüde ortadan kalkmış olacaktır” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 260
Bu Ay : 260
Toplam : 260

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom