Malatyalılardan Görkemli Gece

Almanya'nın Köln kentinde Malatyalılar Derneği'nce düzenlenen gece, çok sayıda hemşehriyi bir araya getirdi.

Malatyalılardan Görkemli Gece Dünya

Köln Malatyalılar Derneği'nce düzenlene geceye yaklaşık 600 kişi katıldı. Etkinlikte AK Parti Milletvekili Metin Külünk, Türkiye Cumhuriyeti Köln Başkonsolosu Mustafa Kemal Basa, Malatya Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Atay, Avrupa Malatyalılar Federasyonu Başkanı Murat Alabaş, Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Hayati Önel, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Sadıkoğlu, Alman Yeşiller Partisi Milletvekili Arif Ünal, Hamburg Malatyalılar Derneği Başkanı Mevlana Çamur da hazır bulundu.

Programda bir konuşama yapan Köln Malatyalılar Derneği Başkanı Hidayet Yiğit, "Avrupa'ya 50 yıl önce başlayan göçün meyveleri şimdi alınmaktadır. Tahta bavullar ile memleketlerinden yola çıkan o gurbetçilerin çocukları, bugün yaşadıkları ülkelerde milletvekili, doktor, hakim, avukat ve daha birçok mesleğin sahibi olarak faaliyet göstermektedirler. Bundan gurur duyuyoruz" ifadelerini kaydetti.

AK Parti Milletvekili Metin Külünk ise, kendisinin Malatya milletvekillerini de temsilen gecede bulunduğunu ifade ederek, Malatyalıların yurt içinde ve dışındaki birlik beraberliklerinin herkese örnek olduğunu kaydetti.

Malatyalı sanatçı Mehmet Balaman ile türkücü Arzum'un sahne aldığı gecede davetliler gönüllerince eğlendiler. Zaman zaman protokol üyeleri de halay çekerek, coşkuyu ortak oldu.

Geceye katılanlara Köln Malatyalılar Derneği tarafından kayısı ikram edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 96
Bu Ay : 15144
Toplam : 15144

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom