Eczacılardan Çevre Dostu Projesi

Malatya Belediyesi ile Malatya Eczacılar Odası tarafından ortaklaşa hazırlanan çevre dostu proje basına tanıtıldı.

Eczacılardan Çevre Dostu Projesi Malatya Haber

Malatya Eczacılar Odası tarafından hayata geçirilen proje kapsamında eczacılara geri dönüşümlü poşetler dağıtıldı. Projeyle ilgili olarak Malatya Eczacılar Odası'nda düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, çevre dostu projelerin kurumlar tarafından hayata geçirilmesinin kendilerini çok memnun ettiğini söyledi.

Çakır, Malatya Belediyesi olarak çevre dostu projeleri önemsediklerini kaydederek, "Biz belediye olarak şehrimizin geleceği adına yeni düzenli depolama ve bertaraf tesisini şu an yapımına başladık. Bunun ihalesi yapıldı. Malatya'ya 20-30 yıl hizmet edebilecek bir sahaya kavuşacağız. Belediye olarak yaptığımız çalışmalarla birlikte Eczacılar Odamız gerçekten örnek bir proje başlattılar" dedi.

Çevre dostu projeleri kurumlarla birlikte hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Çakır, "Önemli olan yerinde ayrışımı yaygınlaştırabilmemiz. Belediye olarak pilot bölgelerden başlayarak şuan Malatya geneline yaymaya çalışıyoruz. İki lisanslı firmamız bununla ilgili çalışmalarına başladı.

Bu çalışmalarımızı kurumlarda, sitelerde pilot olarak başlattık. Eczacılar odamızın kendi bünyesinde başlatmış olduğu güzel bir kampanyayla yerinde ayrışım ve dönüşümü daha da hızlandıracak, buna örnek olacak güzel bir projeyi de başlaması gerçekten bizleri oldukça sevindirdi. Çünkü bu tür toplumsal çalışmaları birlikte yapmak zorundayız" ifadelerini kullandı.

Malatya Eczacılar Odası Başkanı Tahir Özelçi ise, "14 Mayıs'ı Ezacılık Günü olarak kutluyoruz. Bu yıl da çeşitli programlar düzenledik. Bu programlarıüç3 ana tema üzerinden yapacağız. Birincisi şehrimize ve halkımıza karşı sorumluluğumuz olan sosyal sorumluluk projelerimiz, ikincisi eczacılarımızı bir araya getirme, üçüncüsü de eczacılarımızın bilgilerini güncellemek amacıyla yapmış olduğumuz eğitim çalışmaları.

Sosyal sorumluluk projelerimizden birisi olan 'Çevre Dostu Eczacılar' projesi için Malatya Belediyemizin de katkılarıyla belediyemizin hazırlatmış olduğu atık toplama kaplarını eczacılarımıza dağıtacağız. Aynı zamanda doğaya dönüşümlü poşetler yaptırdık. Bu poşetlerimizi eczanelerimize dağıtarak, eczanelerimizin doğaya dönüşümlü poşetler kullanmalarını sağlayacağız" diye konuştu.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 497
Bu Ay : 4054
Toplam : 4054

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom