Kitap Fuarı Dolu Dizgin

Ciddi anlamda da kitap satışlarımız var. Ben bu kadar ilgi beklemiyordum. Burası mahşer yeri gibi. Murat Tan ise; Malatya'da ilk kez düzenlenen fuarın beklentilerinin üzerinde olduğunu söyledi

Kitap Fuarı Dolu Dizgin Malatya Kültür-Sanat

Ünlü yazar Ayşenur Yazıcı, Malatya Valiliği ile Malatya Belediyesi'nin organize ettiği kitap fuarının Malatya adına büyük kazanç olduğunu kaydetti.

Malatyalıların fuara yoğun ilgi gösterdiklerini belirten Ayşenur Yazıcı, "Sabahın erken saatlerinde Malatya'ya geldik ve fuarın kapıları açılır açılmaz da içeri girdik. Ancak stanta geldiğimden beri elim hiç durmadı. Bende Elazığlı olduğum için Malatya ile aramızda uzak bir kültür farkı yok. Çok sıcak, çok içten ve sorgulayıcı okurlarımız var. Ciddi anlamda da kitap satışlarımız var. Ben bu kadar ilgi beklemiyordum. Burası mahşer yeri gibi" diye konuştu.
Yazıcı, gençlerin kitaba düşkünlüğüne de değinerek, "Sabah gelen genç arkadaşlarımızla sohbet ettik ve gelen arkadaşlarımız tekrar tekrar geldiler. Şimdiki neslin daha akıllı olduğuna inanıyorum" dedi.

CANAN TAN OKUYUCUSU İLE SOHBET ETTİ

Son dönemde kitapları en çok satanlar listesinde bulunan Yazar Canan Tan, Malatya'daki okurlarıyla buluşarak sohbet etti.

Malatya Valiliği ve Malatya Belediyesi'nin ortak organizasyonu ile düzenlenen Malatya 1. Ulusal Kitap Fuarı'na katılan Canan Tan, Malatyapark AVM'de 'Minder Sohbetleri'ne katıldı.
Okurlarından gelen soruları yanıtlayan Tan, yazarlık ve okuma konularında gençlere öğütlerde bulundu.

BAHAETTİN KABAHASANOGLU HASRET GİDERDİ

 
Malatya Valiliği ve Malatya Belediyesi'nin organize ettiği kitap fuarına destek veren Malatya Park AVM, bu kapsamda yazarları, sevenleri ile minder sohbetlerinde buluşturuyor.

Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevinde de kısa bir süre bulunmuş olan Yazar Bahaettin Kabahasanoğlu da, minder sohbetlerinde okuyucuları ile buluştu. Kabahasanoğlu okuyucularıyla sohbet ederek, onlara kitaplarını imzaladı. Kabahasanoğlu "Gençlerin kitaplara olan sevdaları bizleri çok mutlu ediyor" dedi.

YAZAR ALTAN MURAT ÜNAL'DAN FUAR DEĞERLENDİRMESİ

Malatya Valiliği ile Malatya Belediyesi'nin organize ettiği 1. Uluslararası Kitap Fuarı'na gösterilen ilgi yazarları memnun etti. 

Fuarla ilgili bir değerlendirmede bulunan Malatyalı şair ve yazar Altan Murat Ünal, Malatya'da ilk kez düzenlenen fuarın beklentilerinin üzerinde olduğunu söyledi. Ünal, ilgiden memnun kaldığını dile getirerek, "Malatya'ya böyle bir fuarı getiren emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İnşallah her zaman olur. Beklentilerimin üzerinde faaliyetler var ve herkes bundan istifade ediyor. Malatya insanı okumaya düşkün bir toplum.

Fuarın daha yararlı olacağını düşünüyorum. Gençlerin kitaba ilgileri giderek belirginleşiyor. Geçmişte kitap okuma alışkanlığı biraz zayıftı ama şimdiki nesil okumayı gerçekten seviyor. İmzaladığım kitapların okuyucularının çoğunluğu gençlerdir. Gelecek nesillerin bol bol kitap okumaları lazım" ifadelerinde bulundu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 545
Bu Ay : 545
Toplam : 545

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom