Yerel Medyaya Destek Sözü

Basın İlan Kurumu Malatya Şubesi yetkilileri, Malatya'daki yerel gazete sahipleri ile toplantı yaparak daha güçlü bir yerel basın için destek sözü verdi.

Yerel Medyaya Destek Sözü Malatya Haber

Basın İlan Kurumu Malatya Şube Müdürü Erdem Kaplan ile Sakarya Şube Müdürü Recep Bolat, Malatya'da yerel gazete sahipleri ile bir araya geldi.

Toplantıda konuşan Basın İlan Kurumu Sakarya Şube Müdürü Recep Bolat, "Eğer birleşirsek ve güç birliği yapabilirsek medyayı çok daha kuvvetli hale getiririz. Ama diyelim ki böyle bir ortam olmadı, herkes gazetesini en üst noktaya taşıyabilmek için gerekli azmi, cesareti, çabayı, gayreti göstermek zorunda diye düşünüyorum. Biz medyamızın, özellikle yerel medyamızın çok güçlü olmasını istiyoruz. Bunun için Basın İlan Kurumu olarak elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız. Bunları karşılıklı olarak paylaşalım. Sorunlarımızı konuşarak ve el birliği ile çözmeye çalışalım ki güçlü bir medyamız olsun" dedi.

Göreve yeni başlayan Basın İlan Kurumu Malatya Şube Müdürü Erdem Kaplan ise, "Gazetelerimizi bir haftadır inceliyorum. Ne kadar etkili gazetelerimiz var tam bilemiyorum ama benim hayalim gerçekten Malatya'ya yakışan bir gazetenin olması. Güven veren, fikir veren, olumlu eleştiri yapan, toplum adına idarecilere hesap sorabilen bir gazete olalım. İlanlara bağlı kalan bir gazete olmayalım.

Gazete bizim çocuğumuz. Bir çocuğun emekleyene kadar, yürüyene kadar, okula, askere gidene kadar nasıl üzerine düşüyorsak, gazetemizin de bu şekilde üzerine düşmeliyiz. Toplumla ve Malatyalılarla sıcak ilişkiler kuran bir gazete olması lazım. Toplumda bir defa yerel gazete okuma kültürü oluşturmamız lazım. 'Malatya bunu kaldırmaz' fikri doğru değil. Malatya'ya bu sunulmuş mu ki? Malatya esnafına gidildi mi?" şeklinde konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 937
Bu Ay : 3421
Toplam : 3421

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom