Kaçak Bina Yıkımı Gerginliği

Malatya'da belediye ekiplerinin kaçak binaları yıkımı sırasında görevliler ile bina sahipleri arasında gerginlik yaşandı. Bir genç, kiremitleri yola atarak yıkıma tepki gösterdi.

Kaçak Bina Yıkımı Gerginliği Malatya Haber

Melekbaba Mahallesi 4. Sokak'ta 5 numaralı Hamza Kaya'ya ait iki katlı ev, kaçak olduğu gerekçesiyle belediye görevlileri tarafından yıkılmak istendi. Kaya ailesinin direnmesi üzerine olay yerine çevik kuvvet, zabıta, ambulans ve itfaiye ekipleri çağırıldı.

Melekbaba Mahallesi Muhtarı Ali Demir de olay yerine gelip, ailenin taşkınlık yapmaması için çaba gösterdi. Evin çatısına çıkan Hamza Kaya "Biz terörist miyiz? Etrafımız polis, zabıta ve ambulanslarla çevrildi" diye bağırırken, Kaya'nın oğlu da çatıdaki kiremitleri yere atıp tepki gösterdi. Hamza Kaya'nın kızı Hüsniye Ünsal, "Sadece bizim evin mi ruhsatı yok? Diğer ruhsatsızlar da yıkılsın" derken, Fatma Kaya, "Bir çocuğum özürlü. Özürlü parasıyla bu tuğla ve kiremitleri aldık" ifadelerini kullandı.

Malatya Belediyesi yıkım ekibinde görevli İnşaat Mühendisi Fatih Köse, yıkım kararının 2010 yılında alınmış olduğunu belirterek, "Kaçak olduğu için yıkılması konusunda encümen kararı da var. Bugün bu kararı uygulamaya geldik" dedi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 745
Bu Ay : 5111
Toplam : 5111

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom