Beden Eğitimi Sınavı devam ediyor

Malatya İnönü Üniversitesi'nde beden eğitimi ve antrenörlük bölümü öğrenci seçmeleri devam ediyor. Sınava 20 ilden toplam bin 200 öğrenci katıldı.

Beden Eğitimi Sınavı devam ediyor Malatya Eğitim

Oluşturulan komite tarafından çeşitli testlerden geçirilen öğrencilerden 80'i beden eğitimi öğretmenliği 80'i de antrenörlük bölümü olmak üzere 160'ı Malatya İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokuluna alınacak.

Konuyla ilgili olarak bilgi veren Malatya İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Cengiz Arslan, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nun yeni salonu ve bölümüyle ilk öğrencilerini almanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Arslan, bu yıl 160 öğrenci alacaklarını kaydederek, "İlk defa yüksekokulumuzda özel yetenek sınavını düzenlerken, çeşitli yenilikler de getirdik. Bu gördüğünüz yeni salonda sınavları yapıyoruz, diğer salonumuza da kamera sistemiyle yansıtarak, öğrenci adaylarımızın ailelerine izletiyoruz. Sınavlarımızı objektif sistemle yapıyoruz. Bunun yanında internete de yayın veriliyor. Bu vesileyle de çok güzel ve objektif bir sınav geçiriyoruz" dedi.

Arslan, bu yıl için bir aday patlaması yaşadıklarını ifade ederek, "Bin 200 aday başvuruda bulundu. Normal rutin programımızı da aksatmak zorunda kaldık. Geçen senelerde 350-400 aday başvururken, bu yıl bu sayı binin üzerine çıktı. Sabah 08.00'dan gece 11.00'lara kadar sınavımız sürüyor. Bu dönem içerisinde çok yoğun çalıştığımızı söyleyebiliriz" diye konuştu.

Adayların kendilerine ait bir spor puanı elde ettiklerini ve ne kadar iyi puan alınırsa öğrencinin avantaj kazandığını söyleyen Arslan, "Bu Malatya içinde bir şans diye düşünüyorum. Burada yetişecek antrenörler gelecekte Malatya'ya da katkıda bulunacaklardır" şeklinde konuştu.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 163
Bu Ay : 1731
Toplam : 1731

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom