Kent Kültürü Semineri

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği tarafından Yunus Emre Lisesi ve Yusuf Kenan Lisesinde 'Kent Kültürü ve Kentlilik Bilinci' konulu seminerler verildi.

Kent Kültürü Semineri Malatya Haber

Program çerçevesinde sunulan bilgiler ve kısa filmler öğrenciler tarafından ilgi görüyor.
Kent Konseyi Kent Kültürü ve Kentlilik Bilinci Projesi Koordinatörü Murat Gözel, söz konusu seminerlerde amaçlarının, Malatya genelinde kent kültürü ile ilgili bir farkındalık oluşturmak olduğunu söyledi.

Gözel, okullarda öğrencilere yönelik verilen seminerlerde kentte nasıl yaşanması gerektiğine dair kurallardan bahsederek, "Kentte yaşamak kentli olmak anlamına gelmemektedir" dedi. Özellikle çevre temizliği konusunda duyarsız olunduğunu örnekler ile anlatan Gözel, dinimizin de temizliğe büyük bir önem verdiğini belirtti.

Gözel, toplumsal değerleri muhafaza etmenin, saygılı olmanın, görevlerimizi yerine getirmenin sonucunda, gençlerin topluma faydalı, kent yaşamını kolaylaştıran, çevresi ile uyumlu bireyler olacağını dile getirdi. 

Komşuluk ilişkileri üzerine açıklamalar yapan Gözel, yine komşuluk ilişkileri üzerine sorduğu sorulara doğru cevaplar veren çocuklara çeşitli hediyeler sundu.

Kentte ki tüm liselerde verilen seminerler kapsamında, Yunus Emre Lisesi ve Yusuf Kenan Lisesinde de konu ile ilgili kısa filmler izletildi.

Projenin liselerden sonra ilköğretim okullarında devam edeceği bildirildi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 567
Bu Ay : 7364
Toplam : 7364

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom