Gönüllükalem'den Kitap Yardımı

Merkezi Malatya'da bulunan Gönüllükalem Derneği, Gümüşhane, Sivas, Mardin, Artvin ve Siirt'teki okullara kitap yardımında bulundu.

Gönüllükalem'den Kitap Yardımı Malatya Kültür-Sanat

Gönüllükalem Derneği, Gelen talepler doğrultusunda ilköğretim okullarına yapmış olduğu yardım faaliyetleri kapsamında Gümüşhane, Sivas, Mardin, Artvin ve Siirt'teki 5 ilköğretim okuluna daha kitap yardımı yaptı.

Gönüllükalem Derneği Medya Koordinatörü Mustafa Naci Baysar yaptığı açıklamada, "Ulusal anlamda gerçekleştirdiği iki projesi olan dernek, Kırtasiye Kumbarası projesi ile Türkiye genelinde 15 ilde ÖSYM tarafından dağıtılan kırtasiye malzemelerini toplayarak ilköğretim okullarına ulaştırıyor. Eğitime Gönüllü Adımlar projesi ile hayırsever kişilerin bağışlarını ihtiyaç sahibi ilköğretim okullarına kitap, kıyafet, oyuncak, ayakkabı vb. ürünler olarak gönderiyor" ifadelerini kullandı.

Baysar, Gümüşhane'nin Şiran ilçesi Gökçeler Köyü İlköğretim Okulu'na 200, Sivas'ın Altınyayla ilçesi Şehit Emin Alacahan İ.Ö.O'na 120, Mardin'in Savur ilçesi Kayatepe İ.Ö.O'na 110, Artvin Anadolu Öğretmen Lisesi'ne 100 ve Siirt'in Pervari ilçesi Karasungur köyü İlköğretim Okulu'na 150 adet olmak üzere toplam 680 adet kitap gönderdiklerini ve bu kitapların öğretmenler tarafından oluşturulan listelere göre gönderildiğini kaydetti. Baysar, projelere devam edeceklerini belirterek, "Eğitimde öğrencilere eşit fırsatlar sunmalıyız, yoksa çocuklarımızın gelişimlerini sağlıklı olarak gözlemleyemeyiz" şeklinde konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 743
Bu Ay : 4300
Toplam : 4300

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom