Malatya'ya yakışacak Çevreyolu...

Malatya Belediye Başkanı Çakır, Malatya Milletvekilleri ve Karayolları 8. Bölge Müdürü Sami Uyar ile birlikte Çevreyolu üzerinde...

Malatya'ya yakışacak Çevreyolu... Malatya Haber

30 Temmuz Perşembe günü saat 11.00’de başlayan geziye Belediye Başkan Yardımcıları ile bazı daire müdürlerinin yanı sıra basın mensupları da katıldı.

İlk olarak Mişmişpark Fuar Alanı kavşağına giden Belediye Başkanı Ahmet Çakır, milletvekilleri Öznur Çalık, İhsan Koca ve Karayolları 8. Bölge Müdürü Sami Uyar, burada çalışmalar hakkında bilgiler verdiler.

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya’nın giriş ve çıkışının güzel bir hale gelmesi gerektiğini belirterek, doğu girişinde devam eden çalışmaların 2009 yılı sonuna kadar biteceğini ve buradaki kot farklarının da düzeltileceğini söyledi.

Malatya’ya Yakışanı Seçeceğiz…

Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise yaptığı konuşmada, düzenleme çalışmaları süren çevreyolunda, peyzaj düzenleme çalışmalarını kendilerinin yaptığını belirterek, çalışmaların bir an önce bitmesi için Karayolları ile birlikte müşterek çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Malatya’nın batı girişi olan Beylerderesi-Dede Korkut Parkı arasında da Malatya’ya yakışır, prestij bir cadde yapacaklarını kaydeden Başkan Çakır, sözkonusu yol ile ilgili proje çalışmalarının sürdürüldüğünü belirtti. Bu çalışmaları da Karayolları ile birlikte gerçekleştireceklerini belirten Çakır, “Hazırladığımız projelerde Malatya’mıza yakışanı seçeceğiz. Hem doğu girişi hem de batı girişi Malatya’mıza yakışır bir yol olacak” dedi.

Proje Bedeli 7.5 Milyon…

Çevreyolu Düzenleme çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini ve proje bedelinin 7.5 milyon lira olduğunu belirten Karayolları 8. Bölge Müdürü Sami Uyar ise hizmet yoğunluğunun sürekli artarak devam edeceğini söyledi.

Karayolları tarafından yapılan düzenleme çalışmalarını yerinde incelediklerini belirten Milletvekili İhsan Koca ise Battalgazi Kavşağı ile İstasyon Kavşağına yapılacak olan geçit çalışmaları ile ilgili proje ihalesinin yapıldığını belirterek, ihale kapsamında hazırlanacak olan projelerden Malatya için en uygununu seçmeye ve uygulamaya çalışacaklarını söyledi.

Daha sonra sırasıyla Battalgazi Kavşağı, Adliye Kavşağı ve Kültür Merkezi inşaatına giden Başkan Çakır ve Milletvekilleri buradaki çalışmaları da yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında bilgiler verdiler.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Emeksiz ve Adliye Kavşaklarına yapılan altgeçit çalışmalarından dolayı vatandaşların rahatsız olmamaları için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini söyledi. Su kesintisine de değinen Çakır, “İçme suyu ana isale hattında bir çalışmamız var. 1200’lük boru içerisindeki suyun tahliyesinin devam etmesi nedeniyle bazı bölgelerdeki su kesintisinin uzamasına sebebiyet verdi. Bundan dolayı vatandaşlarımızdan özür diliyorum. Ekiplerimiz sürekli çalışıyorlar. İnşallah su mahallelerimize yarın akşam itibariyle verilecek” dedi.

Malatya’nın Değişen Yüzünün Göstergesi…

Milletvekili Öznur Çalık, altgeçit inşaat çalışmalarının incelenmesi sırasında yaptığı açıklamada, bu geçitlerin Malatya’nın değişen yüzünün bir göstergesi olacağını söyledi. Ekiplerin 24 saat esasına göre çalıştıklarını belirten Çalık, “Malatya, hizmette altın çağını yaşıyor. Çevreye verilen rahatsızlıklardan dolayı herkesten özür diliyoruz. Malatya’nın bir süre yaşayacağı bu sıkıntı, belki de Malatya’nın aydınlık yüzü olacak” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 231
Bu Ay : 231
Toplam : 231

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom