Öğrencilere Çocuk Haftası Etkinliği

Malatya'da Çocuk Haftası nedeniyle iki ana okulunda etkinlik düzenlenip, öğrenci çocuklar hem eğlendi, hem bilgilendirildi.

Öğrencilere Çocuk Haftası Etkinliği Malatya Haber

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde, Kamu Görevlileri Anaokulu ve Mevhibe Hanım ana okulu farklı bir organizasyona imza atarak etkinlik düzenlediler. Kamu Görevlileri Anaokulu bahçesinde ve İnönü Üniversitesi Hoca Ahmet Yesevi Salonu'nda çocuklara Hacıvat-Karagöz, Nasreddin Hoca, İbiş, kukla gösterileri, palyaço komedi shov, illizyon gösterileri, ateş dansı shov, gibi gösteriler sergileyen Tiyatro Ege ekibi büyük bir ilgiyle izlendi.

Canlı müzik ile süslenen program sonrası açıklama yapan Mevhibe Hanım Anaokulu Müdürü Kenan Yada, "Bayramları bayram yapan mutlu çocukların sevinç çığlıklarıdır. Onların mutlu olması demek mutlu bir gelecek hazırlamak demektir. Bu nedenle onlar bizi değil, biz onları eğlendirelim istedik. Bu yıl farklı bir program hazırladık. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda onlar için gösteriler hazırlayarak kutladık. Böylece onların coşkusuna bizlerde katıldık" ifadesini kullandı.

Kamu Görevlileri Anaokulu Müdürü Mustafa Azdemir ise yaptığı açıklamada, "23 Nisan çocukların bayramıdır. Bu yüzden istedik ki çocuklarımız aileleriyle beraber atamızın kendilerine armağan ettiği bu günü doyasıya eğlenerek yaşasın. Onların mutluluğu hepimizin mutluluğudur. Çarmuzu Mahallesi'nde ilk defa bu tür bir etkinlik yapılmıştır" dedi.

Tiyatro Ege genel sanat yönetmeni İzzettin Akpulat da, "Böylesine anlamlı etkinliklerde yer almanın heyecanını yaşıyoruz. Eğitimcilerimiz çok titiz ve dikkatli çalışıyorlar. Bu çalışmalarda yer almak, destek olmak için elimizden ne geliyorsa yapmaya gayret ediyoruz. çocukların o mutlu yüzlerini görmek bizleri daha da mutlu ediyor" şeklinde konuştu. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 352
Bu Ay : 7475
Toplam : 12224

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom