Öğrencilere Macun ve Diş Fırçası Dağıtıldı

Malatya Belediyesi Esenlik Şirketi tarafından yürütülen "Okul Öncesi Ağız ve Diş Sağlığı" kampanyası, seyyar tiyatro TIR'ı ile Kahramanmaraş ve Adıyaman Gölbaşı'na taşındı.

Öğrencilere Macun ve Diş Fırçası Dağıtıldı Malatya Haber

İlk program Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde gerçekleştirilirken, Gölbaşı'nda eğitim gören tüm anaokulu öğrencileri üç okulda bir araya getirildi. Programa Gölbaşı Kaymakamı Ali Edip Budan, Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, Balkar Belde Belediye Başkanı Orhan Orhan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Özduman, Esenlik Genel Müdür Yardımcısı Mesut Bozkurt, öğrenciler ve veliler katıldı.

Esenlik Genel Müdür Yardımcısı Mesut Bozkurt, toplam 5 bin öğrenciye ücretsiz olarak diş macunu ve diş fırçası dağıtıldığını belirterek, "En güzel yatırım geleceğimiz olan çocuklara yapılan yatırımdır. Esenlik, sosyal sorumluluk anlayışı içinde birçok faaliyette bulunmaktadır. Bu projede bu çalışmalardan bir tanesidir. Bu proje ile çocuklarımıza diş fırçalama alışkanlığının kazandırılması hedeflenmektedir" dedi.

Kahramanmaraş'ta devam eden "Okul Öncesi Ağız ve Diş Sağlığı" kampanyası, içeriğiyle öğrenci, öğretmen ve veliler tarafından büyük ilgi gördü. Kampanya, Kahramanmaraş Binevler Anaokulu, Necip Fazıl İlköğretim Okulu, Kahramankent Koleji, Gülen Çocuk Anaokulu ve Esenlik Süpermarket 12 Şubat Merkez Şubesi önünde gerçekleştirildi.

Düzenlenen programlara Sütçü İmam Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden Prof. Dr. Ahmet Hamdi Aydın, Kahramanmaraş İl Emniyet Müdür Yardımcısı Yüksel Tiryaki, Kahramanmaraş Sağlık İl Şube Müdürü Dr. Ümit Gül, Esenlik Genel Müdür Yardımcısı Mesut Bozkurt, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Tiyatro oyunu ve sihirbaz gösterilerinden sonra ana sınıfında eğitim gören okul öncesi öğrencilerine, diş macunu ve diş fırçası hediye edildi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 972
Bu Ay : 7056
Toplam : 7056

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom