Çocuklara Bisiklet Dersi

Malatya'da "Hayata pedal çevir" projesi ile fakir aile çocuklarına bisiklet kullanımı ve trafik kuralları, düzenlenen kurs ile öğretiliyor.

Çocuklara Bisiklet Dersi Malatya Yaşam-Sağlık

Malatya Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı bünyesinde yürütülen "Hayata pedal çevir" SODES Projesi kapsamında vakıftan destek alan ailelerin 130 çocuğuna güvenli bisiklet sürme ve trafik kuralları eğitimi veriliyor. Proje kursiyerleri ile Malatya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği üyeleri bir araya geldiler.

Turgut Özal İlköğretim Okulu bahçesinde gerçekleştirilen programa SYDV Müdürü Nebi Tepe, Malatya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği Başkanı Mustafa Ekici ile dernek üyeleri katıldı. Nebi Tepe yaptığı açıklamada, "Malatya Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı bünyesinde yürütülen 'hayata pedal çevir' SODES Projesi kapsamında vakfımız bünyesinde dosyası bulunan sosyal ve maddi imkanlardan yoksun 130 kursiyerimize resmi proje ortağımız olan Turgut Özal İlköğretim Okulu'nda güvenli bisiklet sürme ve trafik kuralları eğitimi verilmektedir.

Eğitimler okulun bahçesinde hafta sonları farklı gruplar halinde yaklaşık 2 aydır devam etmektedir. Dernek üyeleri ve profesyonel sürüşçüler, bisikleti hobi olarak sevdirmenin yanı sıra profesyonel yarışçı adayları yetiştirebilmek için kursiyerlerimiz ile bir arada bulunuyorlar. Programda profesyonel bisikletçiler tarafından çocukların bisiklet kullanarak bedenlerine, psikolojilerine ve çevreye sağlayacakları faydalar hakkında bilgiler verilecektir" dedi.

Malatya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği Başkanı Mustafa Ekici, "Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın bisiklete olan ilgisini öğrenince kendilerine müracaat ettik. Bu konuda destek vermek için, çocuklarla görüşerek birebir eğitim verip bisikletin önemini anlatıyoruz. Amacımız dünyada hızla gelişen bisiklet kullanımını, Malatya'da da geliştirmek" ifadelerini kullandı.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 378
Bu Ay : 3935
Toplam : 3935

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom