Peygamber'i Çocuklarımıza Sevdirmeliyiz

Malatya Kent Konseyi Şairler ve Yazarlar Çalışma Grubu’nun organizasyonunda “Kalbimizin Gülü Hz. Muhammed” konulu bir program tertip edildi.

Peygamber'i Çocuklarımıza Sevdirmeliyiz Malatya Kültür-Sanat

Malatya Kent Konseyi Şairler ve Yazarlar Çalışma Grubu’nun organizasyonunda “Kalbimizin Gülü Hz. Muhammed” konulu bir program tertip edildi.

İl Özel İdaresi Konferans salonunda Kutlu Doğum haftası nedeniyle kuranı kerim okundu, Hz. Muhammed’i anlatan sinevizyon izlendi, şiir ve ilahiler seslendirildi. Tertip edilen programa, Millet Partisi İl Başkanı Mehmet Sait Korkut, Malatya Araştırmaları Dernek Başkanı Kemal Deniz ve davetliler katıldı

Programda konuşan Kent Konseyi Şairler ve Yazarlar Çalışma Grubu Temsilcisi, Adil Akkoyunlu aslında İslam dininde doğum günü kutlamak diye bir durum olmadığını fakat O’nun doğum gününü ve içinde bulunduğu Nisan ayını O’nu hatırlamak ve gençlerimize anlatmak amacıyla “Kutlu Doğum” etkinlikleri kapsamında değerlendirildiğini söyledi. Akkoyunlu, peygamberimizin hayatını kısaca anlatırken hayatından örnekler verdi ve hadisi şerifler okudu. Özellikle gençlerin ünlü sanatçıları veya diğer ünlü şahsiyetleri çok çok iyi tanıdığı halde peygamberimizi yeterince tanımadıklarını belirterek O’nun kuranı kerim ışığında hayatını nasıl ve ne şekilde yaşadığını çocuklarımıza anlatmalı O’nu örnek almalarını sağlamalıyız, dedi.

Programda şairler Mehmet Fatih Kahraman, Osman Kaya, Kemal Deniz, Bahri Çavuşoğlu, Ali Özbek, Sevim Emir ve Timur Aşan Hz. Muhammed konulu şiirler okudular. Bestekar Yakup Fırat kendi bestelediği ezgileri seslendirdi

Programa katılanlara Hz. Muhammed’in Hayatı isimli kitap hediye edildi.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 840
Bu Ay : 3324
Toplam : 3324

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom