Dünya Şampiyonasını Değerlendirdi

Türkiye Tekvando Federasyonu Gençler Milli Takım Antrenörü Nedim Türk, Mısır'da gerçekleştirilen Dünya Tekvando Şampiyonası'nda takım olarak Dünya 3'üncüsü olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Dünya Şampiyonasını Değerlendirdi Malatya Spor

Türk, Mısır'da 4-8 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen ve 103 ülkenin katıldığı Dünya Tekvando Şampiyonası ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Tecrübeli çalıştırıcı, şampiyonada zorlu müsabakalar oynadıklarını belirterek, "Mısır'da çok zor bir yarış geçirdik. Kızlarda takım halinde Dünya 3'üncüsü olduk. Bu başarıyı yakalamak çok kolay olmadı. 3 gümüş, 3'te bronz olmak üzere toplam 6 madalya aldık. Altın madalya almak nasip olmadı ama takım halinde 3'üncü olmayı başarabildik. 103 ülke içerisinde bu başarıyı elde etmek bizleri oldukça sevindirdi" dedi.

Türk, şampiyonanın Mısır'da yapılmasının kendileri ve Mısır adına büyük anlam ifade ettiğine dikkat çekerek şunları kaydetti: "Takım olarak büyük bir başarı elde ettik. Ülkemizi en iyi şekilde temsil ettik. Şampiyona'nın Mısır'da olması, iç karışıklıkların yaşandığı bir dönemde böyle bir organizasyonun yapılması çok iyi oldu. Mısır halkı için de bir sosyal faaliyet oldu. Bu sportif faaliyetleri Mısır'da görme imkanı sağlandı. Malatya'dan Mısır'a giden bir antrenör olarak oradaki eksikleri gördükçe
ülkemizin nasıl geliştiğini daha iyi anladık."

Milli takımda çalışmalara ara verilmeden başlandığını ifade eden Türk, "Başarılarımızın devamı için milli takım kamplarımız devam ediyor. İnşallah önümüzdeki dönemlerde daha büyük başarılara imza atacağız" diye konuştu.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 266
Bu Ay : 1001
Toplam : 1001

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom