25 Nisan Türkiye Gündemi

25 Nisan 2012 Türkiye Gündemi

25 Nisan Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

Cumhurbaşkanı Gül'ün programı
- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, saat 10.00'da ATO Kongre Salonu'nda gerçekleştirilecek Anayasa Mahkemesi'nin 50. kuruluş yıl dönümü törenine katılacak, Ankara Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Özdebir ve beraberindeki heyeti Çankaya Köşkü'nde kabul edecek, Tunus İçişleri Bakanı Ali Laarayedh ve beraberindeki heyeti kabul edecek.

TBMM Başkanı Çiçek'in programı
- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, saat 10.00'da ATO Kongre Salonu'nda gerçekleştirilecek Anayasa Mahkemesi'nin 50. kuruluş yıl dönümü törenine katılacak.

Başbakan Erdoğan'ın programı
- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, saat 10.00'da Anayasa Mahkemesi'nin 50. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Ankara Ticaret Odası'nda düzenlenen törene katılacak, saat 16.45'te Başbakanlık Resmi Konut'ta Bilkent Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Ali Doğramacı'yı kabul edecek.

TBMM gündemi
- TBMM Genel Kurul'da, saat 15.00'da sağlık çalışanlarına yönelik şiddetle ilgili Meclis araştırması açılması önergeleri ele alınacak.

- TBMM Adalet Komisyonu'nda, saat 10.30'da Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu Tasarısı görüşülecek.

- TBMM Dışişleri Komisyonu'nda saat 11.30 'da bazı ülkelerle imzalanan anlaşma ve sözleşmelerin uygun bulunduğuna dair kanun tasarıları görüşülecek.

- Başbakanlık Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı'nca saat 10.30'da "Mehmet Akif'e Bakışlar" konulu panel düzenlenecek.

Başbakan yardımcıları ve bakanların programları
- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, saat 10.00'da ATO Kongre Salonu'nda gerçekleştirilecek Anayasa Mahkemesi'nin 50. kuruluş yıl dönümü törenine katılacak, saat 17.00'da UNRWA Genel Komiseri Flippo Grandi'yi Ankara Palas Devlet Konukevi'nde kabul edecek, saat 18.30'da 18. Uluslararası Genç Diplomatlar Eğitim Programı Sertifika Törenine katılacak.

- Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Faruk Çelik, saat 09.30'da Hilton Otel'de gerçekleştirilecek İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Tasarısı seminerine katılacak.

- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, saat 10.00'da ATO Kongre Salonu'nda gerçekleştirilecek Anayasa Mahkemesi'nin 50. kuruluş yıl dönümü törenine katılacak, saat 20.00'da Rixos Grand Otel'de gerçekleştirilecek Anayasa Mahkemesi resepsiyonuna katılacak.

- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, saat 10.00'da Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Olağan Genel Kurulu'na katılacak.

- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, saat 09.30'da Esenboğa Aırport Otel'de gerçekleştirilecek "Ailenin Korunması ve Kadına Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun Tasarısı" tanıtım toplantısına katılacak.

- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, İstanbul Fuar Merkezi'nde saat 10.00'da, ICCI 18. Uluslar arası Enerji ve Çevre Konferansı ile fuarına katılacak.

- Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Swiss Otel'de saat 20.00'de, Forum İstanbul açılış yemeğine katılacak.

- İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, saat 09.00'da Antalya Belek Spice Otel'de yapılacak 'Karşılaştırmalı Polis Eğitim' temalı 1. Interpa Konferansı açılış toplantısına katılacak.

- Kocaeli'de bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, saat 10.30'da Valiliği, saat 10.35'te Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı ziyaret edecek. Yazıcı, saat 11.15'te Kocaeli Sanayi Odası Meclis Toplantısı'na, saat 13.45'te İzmit Gümrük Müdürlüğü Hizmet Binası açılış törenine katılacak. Bakan Yazıcı saat 16.00'da Kocaeli Ticaret Odası'nı, saat 16.35'te Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nı, saat 17.15'te ise AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret edecek.

- Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz saat 11.00'da Sakarya Üniversitesi'nde Kriz ve Kritik toplantısına katılacak. Yılmaz, daha sonra belediye, valilik ve AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret edecek.

Siyasi partilerin faaliyetleri
- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; Genel Başkan yardımcıları Erdoğan Toprak, Faruk Loğoğlu, Faik Öztrak, Ayten Kayalıoğlu, CHP Milletvekilleri Recep Gürkan ve Nedret Akova İle Bosna Hersek'e gidecek. Esenboğa'dan Bosna Hersek' e hareket edecek olan Genel Başkan Kılıçdaroğlu, saat 09.30'da Türkiye Cumhuriyeti Bosna-Hersek Büyükelçiliği'ni, saat 10.00'da Aliya İzzet Begoviç' in Kabri ile Şehitliği ziyaret edecek, saat 11.00'da Sareyevo Devlet Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde konferansa katılacak, saat
13.00'da fakirlere savaş sırasında dahi kesintisiz yardım eden Tetka Zilha'nın vakfında öğle yemeğine katılacak, saat 14.00'te Diyanet İşleri Başkanı Mustafa Ceric'i makamında ziyaret edecek, saat 15.00'te Diyanet İşleri Başkanıyla birlikte 400 yıllık Eğitim Kurumu olan Hüsrev Begova İmam Hatip Lisesi'ni, saat 16.00'da Bosna Hersek Sanayi ve Ticaret Odası Komoru ziyaret edecek, saat 17.00'de Diyanet İşleri Başkanı Mustafa Ceric'in nezaretinde tarihi Begova Camii'nde şehitler için mevlit okunması, saat
18.00'da Tarihi Moricha' nda Bosna' daki Türk vatandaşlarıyla sohbet toplantısı, saat 19.00'da kurucusu Aliya İzzet Begoviç olan Miladı Müslüman' ı (Genç Osmanlı Derneği) ziyaret edecek, saat 19.30'da Tarihi Ayroplan Restaurant'ta Miladi Müslümanlar Derneği Başkanı' nın Genel Başkan Kılıçdaroğlu onuruna vereceği akşam yemeğine katılacak.

- BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, saat 10.00'da ATO Kongre Salonu'nda gerçekleştirilecek Anayasa Mahkemesi'nin 50. kuruluş yıl dönümü törenine katılacak.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
- Ankara Sanayi Odası Nisan ayı Meclis Toplantısı, saat 09.45'te ASO'da yapılacak.

- TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, saat 14.30'da ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek Girişimcilik ve İnovasyon destek programının açılı anı Mehdi Eker, saat 10.00'da Türkiye Damızlık Sığır şına katılacak.

- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, saat 10.30'da Çankaya Belediyesi tarafından başlatılan ağaç dikimi çalışmaları çerçevesinde Karahasanlı Köyü'ne gidecek.

- Küresel Sendikalar ICEM, IMF ve ITGLWF, "Düzensiz ve Güvencesiz İstihdam" gündemiyle üye sendikalarıyla, saat 09.30'da Farabi Otel'de bir araya gelecek.

- Eğitim-Bir-Sen üyeleri, saat 12.30'da Maliye Bakanlığı önünde "Ek Ödeme Eylemi" gerçekleştirecek.

- Bem-Bir-Sen üyeleri, saat 10.30'da Güvenpark'ta basın açıklaması yapacak.

- DİSK üyeleri, saat 12.30'da Sakarya Caddesi'nde basın açıklaması yapacak.

- Yönetmen Ömer Faruk Sorak, saat 13.15'te TED Ankara Koleji öğrencileriyle bir araya gelecek.

- Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde saat 10.30'da basın açıklaması düzenlenecek.

- EĞİTİM-BİR-SEN, İl Milli Eğitim Müdürlüğü binası önünde saat 11.00'de, ek ödeme ve zam almayan öğretmenler için Defterdarlık ve Sirkeci Postanesi'ne yürüyüş ve ardından bordro yakma ve basın açıklaması düzenleyecek.

- Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES), Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yeni Poliklinikler önünde saat 12.00'de, sağlık çalışanlarının hijyen ve tuvalet sorunlarına ilişkin basın açıklaması düzenleyecek.

- İHD İstanbul Şubesi Cezaevi Komisyonu, Bakırköy Kadın ve Çocuk Tutukevi önünde saat 12.00'de, AK Parti Sütlüce'deki İstanbul İl Başkanlığı önünde ise saat 13.30'da, "Tecrit Öldürüyor, F Tipi Hapishaneler Kapatılsın" sloganıyla başlatacakları 'Ankara'ya Yürüyoruz' etkinliği öncesinde basın açıklamaları düzenleyecek.

 İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Sepetçiler Kasrı'nda saat 14.00'te, Yeşilay Genel Başkanı Muharrem Balcı'nın katılımıyla "Yeşilay Dostluk Grubu" üyelerinin tanıtım toplantısı ile ortak protokol imza törenine katılacak.

- Sağlıkta Birlik Grubu, Zeytinburnu Kütür Merkezi'nde saat 19.00'da, İstanbul Tabip Odası'nda seçime katılan adaylar için tanıtım toplantısı düzenleyecek.

- Kosova Meclis Başkanı Jakup Krasnıqı, Konya'da çeşitli ziyaretlerde bulunacak. Krasnıqı, saat 10.45'de Konya Valiliği'ni, 11.20'de Mevlana Müzesi'ni ziyaret edecek.

- Çanakkale Kara Savaşları'nın 97. yıldönümü dolayısıyla törenler düzenlenecek. Saat 06.00'da başlayacak törenlerde "Ata'nın Yolunda 57. Alay Yürüyüşü" yapılacak ve Conkbayırı Atatürk anıtı önünde tören düzenlenecek.

- Gelibolu Yarımadası'ndaki Anzak Koyu'nda düzenlenen Şafak Töreni ile Avustralya LonePine ve Yeni Zelanda anıtlarındaki törenlere, Çanakkale'de bulunan Avustralya Başbakanı Julia Gillard da katılacak.

SPOR GÜNDEMİ
---------------------------
- Ziraat Türkiye Kupası yarı final maçında Bursaspor ile Eskişehirspor, saat 19.00'da İzmir Atatürk Stadı'nda karşı karşıya gelecek.

- 48. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'na 132 kilometrelik Fethiye-Marmaris etabıyla devam edilecek.

- Galatasaray, Trabzonspor maçının hazırlıklarını saat 12.00'de Florya Metin Oktay Tesisleri'nde yapacağı antrenmanla sürdürecek.

- Fenerbahçe, Ziraat Türkiye Kupası yarı finalinde Karabükspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarını saat 11.00'de yapacağı antrenmanla tamamlayacak ve ardından özel bir uçakla maçın oynanacağı Ankara'ya hareket edecek.

- Beşiktaş, Galatasaray maçının hazırlıklarına saat 10.30 ve 17.00'da basına kapalı olarak yapacağı iki antrenman ile devam edecek.

- Aroma Erkekler Voleybol Ligi final serisi üçüncü maçında Fenerbahçe Grundig ile Arkasspor, saat 19.00'da karşı karşıya gelecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 15
Bugün : 297
Bu Ay : 1032
Toplam : 1032

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom