23 Nisan Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, Öğretmenler İlköğretim Okulu 8'inci sınıf öğrencisi Nisa Çelik'i makamında kabul ederek, koltuğunu devretti.

23 Nisan Çocuk Bayramı Malatya Kültür-Sanat

Vali Ulvi Saran, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Alaeddin Tamer Büyükkantarcıoğlu, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, kamu kurum ve kuruluşları, siyasi partiler, Atatürk Anıtına çelenk sundu. Anıt önündeki tören, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla sona erdi.

23 Nisan kutlamalarına daha sonra Malatya İnönü Stadı'nda devam edildi. Stattaki törene Vali Ulvi Saran, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Alaeddin Tamer Büyükkantarcıoğlu, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, sivil ve askeri erkan, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, siyasi partilerin temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Vali Ulvi Saran, vatandaşların ve öğrencilerin bayramlarını kutladı. Günün anlam ve önemiyle ilgili bir konuşma yapan Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut ise, "Birlik ve beraberliğimiz, özgürlüğe düşkünlüğümüz, güzel bir geleceğin bizleri beklediği inancı ile çağdaş uygarlık seviyesini hep birlikte yakalayacağız" dedi.

Bulut, 23 Nisanı haklı bir gurur ile bayram olarak kutladıklarını kaydederek, "23 Nisan 1920, milletimizin etrafını saran karanlık ufuklardan doğan bir güneş gibidir" diye konuştu.

Kutlama programında daha sonra öğrenci grupları gösteri yaptı. Öğrenciler saha ortasında Türk Bayrağı'nın simgesini oluşturdu. Stadı dolduran binlerce vatandaş, öğrencileri ayakta alkışladı. Tören; şiir, kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 806
Bu Ay : 14982
Toplam : 14982

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom