3 Mahallede Etkinlik Düzenlendi

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde Malatya Belediyesi ve Kent Konseyi Genel Sekreterliği işbirliği ile Malatya Belediyesi'nin çok amaçlı sosyal tesislerinde Hz. Muhammed (sav) anlatılıyor.

3 Mahallede Etkinlik Düzenlendi Malatya Kültür-Sanat

Organizasyonun üçüncü ve dördüncü gününde Şeyhbayram, Başharık ve Melekbaba Mahalleleri çok amaçlı sosyal tesislerde Kutlu Doğum Haftası kapsamında, Öğr. Grv. Hüseyin Polat, Ebubekir Yaşa, Mehmet Doğan peygamberimiz Hz. Muhammed'i (sav) anlattı.

Başharık Mahallesi'ne konuk olan Öğr. Grv. Hüseyin Polat bir babanın evladına güzel ahlaktan daha büyük bir miras bırakamayacağını belirterek, günümüz insanının çocuklarına bırakmak istediği şeylerin arasında güzel ahlakın çok daha arka planda yer aldığını söyledi. Peygamberimizin dünyevi şeylerle değil her zaman güzel ahlaklı olarak dünyanın imtihan yeri olduğunu insanlığa anlatmaya çalıştığını söyleyen Polat, Peygamberimizin bir yetimin başını okşamanın sadaka yerine geçtiğini, sokakta gördüğümüz taş ve dikeni kaldırmanın ibadet sayıldığını, selamlaşmanın sadaka vermek olduğunu anlattı.

Melekbaba Mahallesi'nde konuşan Ebubekir Yaşa da, Peygamberimizin hayatından örnekler vererek "Mescid yapımında bizzat kendisi taş taşıyan bir liderdir" dedi. Peygamberimizin anlattığı bir misali aktaran Yaşa, peygamberimiz "Ben ve ümmetim şuna benzeriz: bir adam vardır ateş yakar ateşin etrafında kelebekler uçuşur, adam da uğraşır ki uçuşan kelebekler ateşe girmesin ama bu uçuşan kelebekler ateşe girerler, siz de o ateşe girmeyin" dediğini aktardı. 

Şeyhbayram Mahallesi'nde konuşan İlahiyatçı Mehmet Doğan ise, Peygamberimizin dünyaya teşrifi ile birlikte yaşanan birçok olayı aktararak bunların ibret verici olaylar olduğunu ve bu nokta da kendi muhasebemizi yapmamız gerektiğini belirterek, " Şu an çevremize baktığımızda çevremizle, ailemizle pek çok sıkıntılar yaşadığımızın, ticaret hayatımızı onun öğütleri çerçevesinde düzenlemediğimiz ve komşuluk ilişkilerimizi onun tavsiyelerine göre hayata geçiremediğimizden dolayı mutsuzuz" dedi.
Programın sonunda programa katılan mahalle sakinlerine Hz. Muhammed'in hayatını anlatan kitap hediye edilirken, lokum ve badem şekeri ikram edildi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 226
Bu Ay : 226
Toplam : 226

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom