Malatya Günleri Daha Verimli Geçiyor

18 Nisan Çarşamba günü Ankara'da başlayan 3. Malatya Günleri yoğun bir ziyaretçi trafiğine sahne oluyor.

Malatya Günleri Daha Verimli Geçiyor Türkiye-Dünya

Malatya Günleri'ni ziyaret eden başta Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin olmak üzere diğer misafirlere Belediye Başkanı Ahmet Çakır tarafından ziyaret anısına kayısı kristali ile kuru kayısı hediye edildi.


18 Nisan Çarşamba günü Ankara'da başlayan 3. Malatya Günleri yoğun bir ziyaretçi trafiğine sahne oluyor.

Tanıtım Günleri'nin ilk gününde hava koşullarından dolayı yaşanan olumsuzluğun ardından, havaların düzelmesiyle birlikte stantlar ziyaretçi akınına uğradı.

Ankara'da yaşayan Malatyalılar başta olmak üzere, civar illerde yaşayan çok sayıda Malatyalı'nın yanısıra, Ankaralılar da Malatya Tanıtım Günleri'ne yoğun ilgi gösteriyor.

Yaklaşık 7 bin metrekare alan üzerine kurulan 3. Malatya Günleri’nin 2. gününe siyasiler büyük ilgi gösterdiler.

19 Nisan Perşembe günü sırasıyla; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Saadet Partisi eski Genel Başkanı Recai Kutan, eski bakanlardan Hüsnü Doğan, Malatya eski valilerinden H.İbrahim Daşöz, Saffet Arıkan Bedük, Oğuz Kağan Köksal, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Halkla İlişkiler Başkanı Salih Kapusuz ile çok sayıda milletvekili ve bürokrat Malatya Günleri'ni ziyaret etti.

Malatya Belediyesi standının büyük ilgi gördüğü Malatya Günleri'nde, standı ziyaret eden misafirler ile yakından ilgilenen Belediye Başkanı Ahmet Çakır, kendilerine ziyaretin anısına kayısı kristali ile kuru kayısı hediye etti.

Başkan Çakır: Malatya Günlerine Ankara dışından hemşerilerimiz de geliyor…

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Tanıtım Günleri'nin çok yoğun geçtiğini belirterek, amacına ulaştığını söyledi.

Kurulan bütün stantlara yoğun ilgi söyleyen Başkan Çakır, "Malatya Günleri'ne sadece Ankara'da yaşayan Malatyalılar değil, çevre illerden ve hatta İstanbul'da yaşayan Malatyalılar da geliyor. Ayrıca yoğun bir şekilde Ankaralı hemşerilerimiz de geliyor. Yabancı ziyaretçiler, ilimiz ile ilgili merak ettiklerini soruyorlar. Malatya’mızın zenginliklerini her yönüyle tanıma imkanı buluyorlar. Sonuç olarak tanıtım günleri amacına ulaşmış oldu" dedi.

Çakır: Malatya Günleri geçtiğimiz yıllara göre daha verimli geçiyor…

Tanıtım Günleri'ne olan ilginin her geçen gün arttığını ve özellikle haftasonu daha büyük ilgi beklediklerini söyleyen Çakır, "Burada önümüzdeki tanıtımlar için başka neler yapılabileceğini de tartışacağız. Geçtiğimiz yıllarda yaşanan sıkıntılar, bu defa yaşanmadı. Yanı başımızda Ege Bölgesindeki 7-8 ilin tanıtımı birden yapılıyor. Malatya için yapılan tanıtım ordan kat kat daha fazla. Bunu net bir şekilde gördük. Malatya'nın bir bütün olarak temsil edilmesinden dolayı bütün Malatyalılar olarak çok iyi bir iş yaptığımız kanaatindeyim. Geçtiğimiz yıllara göre daha verimli geçiyor" şeklinde sözlerini tamamladı.

Tanıtım Günleri'nde kurulan stantları da sık sık ziyaret eden Belediye Başkanı Ahmet Çakır, hem ziyaretçilerle, hem de stant açanlarla sohbet edip fikir alışverişinde bulundu.

Malatya ve belediye çalışmalarının yer aldığı tanıtım cd’sine yoğun ilgi olurken, kayısı, Malatya ve belediye çalışmalarının yer aldığı dergi ve broşüre de yoğun ilgi olduğu gözlendi.En çok ilgi ise şerbet çeşmesinden ikram edilen şerbete oldu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 839
Bu Ay : 3383
Toplam : 3383

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom