20 Nisan Türkiye gündemi

20 Nisan 2012 Türkiye gündemi

20 Nisan Türkiye gündemi Türkiye-Dünya

Cumhurbaşkanı Gül'ün programı
- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Çankaya Köşkü'nde saat 11.45'te Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani ve beraberindeki heyeti, saat 14.30'da TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin ve TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği'ne katılan konuk ülke çocukları ile ev sahibi çocuklardan oluşan heyeti kabul edecek.

TBMM Başkan Vekili Sağlam'ın programı
- TBMM Başkan Vekili Mehmet Sağlam, saat 11.00'de "Yarım Asırlık Meclis Binası" sergisinin açılışını yapacak,
saat 16.30'da dünya çocuklarını kabul edecek.

Başbakan Erdoğan'ın Katar programı
- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 13. Birleşmiş Milletler (BM) Ticaret ve Kalkınma Konferansı'na katılmak üzere geldiği Katar'da Başbakan ve Dışişleri Bakanı Şeyh Hamad bin Casim es-Sani ve Katar Emiri Şeyh Hamad bin Halife es-Sani ile görüşecek. Başbakan Erdoğan, akşam da Katar Emiri'nin onuruna vereceği yemeğe katılacak.

Başbakan Yardımcıları, Bakan ve Bakan Yardımcılarının programları
- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, saat 11.00'de TRT 34. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği kapsamında yurt dışından gelen çocukları kabul edecek.
- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, saat 09.00'da Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani ile Dışişleri Bakanlığı Konutu'nda kahvaltıda bir araya gelecek.
- Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, saat 10.00'da Bilkent Otel'de düzenlenen Spor Çalıştayı'na katılacak.
- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Çırağan Sarayı'nda saat 09.30'da "Dünya Enerji Liderleri Zirvesi"ne katılacak. Yıldız, zirvenin ardından Katar'a hareket edecek.
- Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Feriye Lokantası'nda saat 11.30'da UNESKO Genel Direktörü İrina Bokova ile bir araya gelecek.
- Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Ceylan Intercontinental Otel'de saat 11.45'te "Otobüsler İçin Uluslararası İstanbul Deklarasyonu"nun yayınlanacağı konferansta bir konuşma yapacak.
- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Ağrı'da saat 16.00'da Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ATSO) 'Yeni Teşvik Sistemi' konulu toplantıya katılacak, ardından çeşitli ziyaretlerde bulunacak.
- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Adana'da bir dizi açılış ve toplantılara katılacak, ziyaretlerde bulunacak.
- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Balıkesir'de Ardıçtepe Barajı'nın temel atma, fidan dikimi ve ORKÖY kredisi verilen köylülere sertifika dağıtım törenlerine, ardından İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı'na katılacak.
- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Şanlıurfa'da saat 10.00'da Abide Köprülü Kavşağı'nın temel atma törenine katılacak.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
- KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Şanlıurfa'da Harran harabelerini gezecek, saat 16.30'da da Atatürk Barajı ve tünellerini gezip brifing alacak.
- Demokrat Parti (DP) Genel İdare Kurulu Üyesi Gültekin Uysal, saat 11.30'da parti genel merkezinde düzenleyeceği basın toplantısı ile DP Genel Başkanlığı'na adaylığını açıklayacak.
- 3. Boğaz köprüsünü de kapsayan "Kuzey Marmara Otoyolu Projesi Odayeri-Paşaköy Kesimi" ihalesi, saat 10.00'da Karayolları Genel Müdürlüğü'nde yapılacak.
- 112 acil hizmetlerinin daha etkin hale getirilmesi için yürütülen çalışmalar kapsamında bir hayırsever tarafından bağışlanan obez ambulansın teslimi için saat 10.30'da Sağlık Bakanlığı'nda tören düzenlenecek.
- ARI Programı çerçevesinde TUSAŞ tarafından aviyonik modernizasyonu gerçekleştirilen ilk T38M uçağı, saat 11.00'de düzenlenecek törenle Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na teslim edilecek.
- Türkiye Fırıncılar Federasyonu Genel Başkanı Halil İbrahim Balcı, saat 11.00'de "boyalı ekmek ve halk sağlığını tehdit eden üretimler" konusunda yapılan denetim ve tahlil sonuçlarını açıklayacak.
- Dünya Demokrasi Hareketi üyeleri, saat 14.30'da CHP'nin Anayasa Mahkemesi'ne daha hızlı ulaşabilmesi adına Anayasa Mahkemesi önünde temsili olarak 'CHP-AYM Şubesi' açacak.
- TSK'dan Ayrılan ve Atılan Öğrenciler Platformu üyeleri, saat 11.00'de Yüksel Caddesi'nde basın açıklaması yapacak.
- Esnaf ve Sanatkarlar Derneği'nin kadın üyeleri, saat 11.00'de Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Ulus heykel önünde aşure ve gül dağıtacak.
- Dr. Zekai Tahir Budak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan hekimler ve sağlık çalışanları, saat 12.00'de Gaziantep'te bıçaklanarak öldürülen Doktor Ersin Arslan'ı anmak ve yaşanan şiddet olaylarını protesto etmek için basın açıklaması yapacak.
- Ankara Üniversitesi'nin geleneksel "8. Cansuyu Bayramı", saat 11.00'de Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanlık Yerleşkesi'nde gerçekleştirilecek.
- Gazi Üniversitesi tarafından hazırlanan "Alevi-Bektaşi Deyiş ve Nefesleri" programı, saat 18.30'da Gazi Üniversitesi Gazi Konser Salonu'nda gerçekleştirilecek.
- 2. Uluslararası Öğrenci Buluşması, 40 ülkeden 150 öğrencinin katılımıyla saat 14.30'da Altınpark'ta gerçekleştirilecek.
- 13. ODTÜ Sanat Festivali etkinlikleri kapsamında saat 20.00'de ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi'nde rock konseri düzenlenecek.
- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Atatürk Havalimanı VİP Salonu'nda saat 12.00'de BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon ile görüşmek üzere gideceği ABD ziyaretine ilişkin basın toplantısı düzenleyecek.
- Ünlü modacı Cemil İpekçi, Şişli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde saat 12.00'de temizlik işçilerinin giyeceği iş elbiselerini tanıtmak amac 'feleri Bakanı Veysel Eroğlu Balıkesir'de Ardıçtepe Barajıyla Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ile birlikte basın toplantısı düzenleyecek.
- Konya'da 20-23 Nisan tarihleri arasında yapılacak 2. Uluslararası Rumi Çocuk Oyunları'nın açılış töreni, saat 11.00'de Selçuklu Belediyesi Uluslararası Kongre ve Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek.
- Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Gaziantep'te saat 11.00'de İlahiyat Fakültesi binasının temel atma törenine katılacak, ardından Ulu Camii'nde cuma hutbesi verecek.
- Antalya'da Has Tavukçuluk tarafından düzenlenen "Türkiye Tavukçuluk Endüstrisi Semineri", saat 09.30'da başlayacak.
- Türk Radyasyon Onkolojisi Derneği tarafından Antalya Belek Cornelia Diamond Hotel'de düzenlenecek 10. Ulusal Radyasyon Onkolojisi Kongresi'nin tanıtım toplantısı saat 12.00'de yapılacak.

SPOR GÜNDEMİ
---------------------------
- Galatasaray, Spor Toto Süper Final'in 2. haftasında sahasında Fenerbahçe ile oynayacağı derbi maçın hazırlıklarını saat 11.00'de yapacağı antrenmanla sürdürecek.
- Fenerbahçe, Spor Toto Süper Final'in 2. haftasında deplasmanda oynayacağı Galatasaray derbisinin hazırlıklarını saat 18.00'de yapacağı antrenmanla sürdürecek.
- Beşiktaş, Spor Toto Süper Final'in 2. haftasında deplasmanda Trabzonspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarını saat 11.00'de basına kapalı olarak yapacağı antrenmanla tamamlayacak ve öğleden sonra özel bir uçakla Trabzon'a gidecek.
- Spor Toto Kupası B Grubu'nda Gençlerbirliği ile Medical Park Antalyaspor, saat 17.00'de karşılaşacak.
- Aroma Erkekler 1. Voleybol Ligi final etabında saat 17.30'da Halkbank ile Arkasspor, saat 20.00'de Fenerbahçe Grundig ile Galatasaray karşılaşacak. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 918
Bu Ay : 3402
Toplam : 3402

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom