Özal İçin Mevlid Okutuldu

Türkiye'nin 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal'ın 19. ölüm yıl dönümü vesilesiyle memleketi Malatya'da Mevlid-i Şerif okutuldu.

Özal İçin Mevlid Okutuldu Türkiye-Dünya

Yeni Camii'de öğle namazı sonrasında, Malatya Belediye Başkanları ve Belediye Meclis Üyeleri Yardımlaşma Derneği (MABEMDER) tarafından Mevlid-i Şerif okutuldu ve Özal yad edildi. Mevlid'e, Müftü Hacı Yusuf Gül, MABEMDER'in kurucu başkanı, 1984 -1989 dönemi Malatya Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Avukat Seyhan Semercioğlu, Esnaf Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin, Anavatan Partisi eski il başkanı Rıza Sinanoğlu, MABEMDER üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

MABEMDER Genel Sekreter Mehmet Bulgurlu, yaptığı açıklamada, yeni kurdukları MABEMDER'in ilk icraatı olarak, Türkiye'nin 8. cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal'ın 19. ölüm yıl dönümü vesilesiyle Mevlid-i Şerif okuttuklarını ifade edip, "Hemşehrimiz Turgut Özal'ı unutmamak adına her yıl mevlid okutulurdu. Geçen yıl Galip Demirel ve arkadaşları okutmuştu. Bu yıl onlardan ses çıkmayınca MABEMDER olarak biz mevlid okuttuk" dedi.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 19
Bugün : 231
Bu Ay : 6315
Toplam : 6315

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom