Çakır, Yol Açma Çalışmaları İnceledi

Malatya Belediyesi, Karakavak Mahallesi Güngören Caddesi'ni yeni açılmakta olan 50 metrelik bulvar yola bağlayacak 35 metre genişliğinde yeni bir yol daha açıyor.

Çakır, Yol Açma Çalışmaları İnceledi Malatya Haber

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Başkan Yardımcısı Hasan Atay ve Fen İşleri Müdürü Mehmet Mert ile birlikte çalışmaların devam ettiği Tecde Kayalık mevkiinde 35 metrelik yolda incelemelerde bulundu.
Fahri Kayahan ile Çilesiz bölgesinin Malatya'nın yeni bir alt merkezi olması için yeni yol açma çalışmalarını bu bölgelerde devam ettirdiklerini belirten Çakır, yapılaşmayı beklemeden öncelikle yolları açtıklarını söyledi.

Çakır ayrıca, "Yapılaşmadan önce imarlı yolları açıp altyapı çalışmalarını tamamlıyoruz. Bu bölgelerimizin yeni alt merkezler olabilmesi için çalışmalara öncelik verdik. Çevre yolunu Tecde yoluna bağlayacak 3 kilometre yol üzerinde hem kamulaştırma hem de yol açma çalışmalarımız devam ediyor.

Bununla birlikte Güngören Caddemizi 50 metrelik yola, açılmakta olan 35 metrelik bir bağlantı yoluyla bağlıyoruz. Kaba olarak burada yol açma çalışmaları tamamlandı. Bu çalışmalarımızı ilerleyen yıllarda da aralıksız sürdüreceğiz. Amacımız, orta vadede Malatya'yı rahatlatacak yeni bir alt merkez oluşturmaktır" dedi.

Bu kapsamda bugüne kadar 14 ev yıkılırken, çalışmaların bitmesiyle Tecde'den direkt olarak şehirler arası otobüs terminaline gidilebilecek. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 959
Bu Ay : 3443
Toplam : 3443

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom