'Çürük Binalar Kesinlikle Yıkılmalı'

"Çürük binalar kesinlikle yıkılmalı, zemini kötü binalar sağlamlaştırılmalı ve yeni alınacak dairelerin zemin etüdünün olup olmadığı vatandaşlarımız tarafından kontrol edilmelidir"

'Çürük Binalar Kesinlikle Yıkılmalı' Malatya Haber

Malatya İnönü Üniversitesi (İ.Ü) Maden Mühendisliği Bölümü Başkanı ve Hekimhan Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Önal, halkın depremlere karşı hazırlıklı olması gerektiğine işaret ederek, "Çürük binalar kesinlikle yıkılmalı, zemini kötü binalar sağlamlaştırılmalı ve yeni alınacak dairelerin zemin etüdünün olup olmadığı vatandaşlarımız tarafından kontrol edilmelidir" dedi.

Depremden korunmak için jeoloji mühendislerinin önderliğinde yeni yerleşim alanlarının belirlenmesi gerektiğini belirten Prof.Dr. Önal, Türkiye'nin güneyinde Arap ve Afrika levhalarında kuzeye doğru bir itme söz konusu olduğunu belirtti. Bu hareketlilik olduğu sürece Türkiye'deki depremlerin de devam edeceğini vurgulayan Önal, halkın depremlere karşı hazırlıklı olması gerektiğine işaret etti.

Malatya'daki deprem risklerini haritalar üzerinden gösteren Prof.Dr. Önal, kent merkezindeki ova kesimlerinde tehlikeler bulunduğunu, kentin güneyinin birinci derecede deprem bölgesi içinde olduğunu ifade etti. Depreme karşı öneriler sunan Prof. Dr. Önal, şöyle konuştu: "Halkımız depremden nasıl korunması gerektiğini öğrenmelidir. Çürük binalar kesinlikle yıkılmalı, zemini kötü binalar sağlamlaştırılmalı ve yeni alınacak dairelerin zemin etüdünün olup olmadığı vatandaşlarımız tarafından kontrol edilmelidir. Depremden korunmak için üniversite ve belediyeler işbirliği yapmalı. Jeoloji mühendislerinin önderliğinde yeni yerleşim alanları belirlenmelidir.''

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom