Malatya'da Bilgi Yarışması Yapıldı

Arapça bilgi ve etkinlik yarışmalarının Malatya bölge elemeleri gerçekleşti. 20 Mayıs 2012 tarihinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde uluslararası katılımla ödül töreni yapılacak.

Malatya'da Bilgi Yarışması Yapıldı Malatya Kültür-Sanat

  Malatya’da Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'nün koordinasyonunda Akademi Lisan Derneği, Ensar Vakfı ve Önder İmam Hatipliler Derneği tarafından düzenlenen İmam Hatip Liseleri Arası 3. Uluslararası Arapça Yarışmaları kapsamında Bilgi ve Etkinlik Yarışması yapıldı.

Malatya Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki Bilgi ve Etkinlik Yarışması’na, Malatya İmam Hatip Lisesi Müdürü İlhan Topsöğüt, Din Öğretimleri Şube Müdürü Hacı Osman Kılıç, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Öğrenciler, bilgi yarışması, hitabet, şiir ve tiyatro alanlarında yarıştı.

Kur-an’ı Kerim tilavetiyle başlanan yarışmada konuşan Malatya İmam Hatip Lisesi Müdürü İlhan Topsöğüt, “Arapça gerek bilim dili olarak ve gerekse edebiyat dili olarak yıllarca kullanılmış birçok milletin kültürünü ve edebiyatını besleyen en önemli bir kaynak olmuştur. Daha da önemlisi kutsal kitabımız Kur-an-ı Kerim ve Peygamberimiz (SAV) dili oluşu Arapçaya daha ayrı bir önem katmaktadır” dedi.

Din Öğretimleri Şube Müdürü Hacı Osman Kılıç ise, “Din eğitiminin önemi ve hassasiyeti hepimiz tarafından bilinen bir husustur. Bugün geldiğimiz noktada insanlığın çağı iyi anlaması, kültürel mirası doğru değerlendirmesi bireylerin yeni üretilen fikirleri kabul edebilecek bilgi seviyesine ulaşmaları ile mümkün olabilecektir. Bunun yolu da hiç şüphesiz eğitimdir. Genel müdürlüğümüz çağımız insanının din ve inanç konularındaki beklentilerine cevap verebilmek için İslam’ın evrensel değerlerini kavramış diğer din ve inançları bilen yorumlayan milli ve manevi değerlere bağlı kendisine ve çevresine faydalı öğrencilerin yetiştirilmesi hususunda gereken gayret ve hassasiyeti göstermektedir” ifadelerini kullandı.

20 Mayıs 2012 tarihinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde uluslararası katılımla düzenlenecek ödül töreninde dereceye giren okul ve öğrencilere ödülleri verilecek. Birinciler umre ziyareti ile ödüllendirilirken, ikincilere Ipad ve üçüncülere Iphone hediyeleri takdim edilecek.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 642
Bu Ay : 7439
Toplam : 7439

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom