Sanat Sokağında Çalışmalar Sürüyor

Malatya'da kerpiç evlerden oluşacak Kültür ve Sanat Sokağı'nda inşaat çalışmaları sürüyor. Proje ile kültür ve sanat etkinliklerinin tek bir noktada toplanması hedefleniyor.

Sanat Sokağında Çalışmalar Sürüyor Malatya Kültür-Sanat

İstasyon Virajı’ndaki Kongre ve Kültür Merkezi’nin bahçesinde, kentin kültür, sanat ve folklor etkinliklerini bir araya toplayacak sokakta 17 kerpiç ve ahşap evin inşa edileceğini belirten Vali Ulvi Saran, tesisin geleneksel yapı tarzında 4 ayrı sokaktan oluşacağını ifade etti.

Projenin gerçekleşmesiyle pek çok sanat etkinliğinin bir arada toplanacağını dile getiren Saran, şunları kaydetti:

"17 kerpiç ve ahşaptan inşa edilmiş, geleneksel yapı tarzında 4 ayrı sokak halinde yapacağımız Kültür ve Sanat Sokağı, ilimizin pek çok kültür ve sanat etkinliğini bir arada toplayacak. En kısa zamanda hayata geçirmeyi düşündüğümüz merkezimizde; ressamlar, fotoğrafçılar, müzisyenler, kitap evleri, okuma salonu ve yerel yemeklerin sunulduğu bölümler yer alacak.

Sokağımıza Turgut Özal, İsmet İnönü, Niyazi Mısri ve Kemal Sunal adlarına birer hatıra evi inşa edeceğiz. Araçların geçmediği ve ortasında su yolu bulunan sokağımızda Malatya'nın eski koşullarını yaşatacağız. Projemizin turizm açısından da kente önemli katkı sunacağını düşünüyorum.” 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 311
Bu Ay : 5505
Toplam : 5505

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom